Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Jakich kredytów udzielają banki w Polsce
Jakich kredytów udzielają banki w Polsce?
Styczeń 4, 2019
Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
Styczeń 4, 2019
Show all
Kredyt konsolidacyjny - na czym polega

W przypadku zaciągnięcia przez kredytobiorcę zbyt dużej ilości kredytów dla osób pracujących za granicą, można skorzystać z opcji kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu spłata zobowiązań może okazać się mniej uciążliwa.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Najgorsze są kredyty, które zaciągnięte zostały na spłatę poprzednich zobowiązań. Bardzo często kredyty, które zaciągamy jeden po drugim są coraz droższe. Gdy zdamy sobie sprawę, że zaciągnięte kredyty dla osób pracujących za granicą są dla nas zbyt dużym obciążeniem to warto zwrócić się do eksperta finansowego czy też bezpośrednio do banku z prośbą o przygotowanie oferty konsolidacyjnej wszystkich zaciągniętych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny łączy w jeden kilka kredytów. Jeśli pożyczkobiorca boryka się z kilkoma kredytami dla osób pracujących za granicą, które są stosunkowo wysoko oprocentowane to warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w jednym banku. Możemy w ten sposób spłacać jedynie jeden kredyt i co istotne – z niższym oprocentowaniem. Od momentu zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego kredytobiorca musi pamiętać tylko i wyłącznie o jednej racie kredytu, dzięki czemu żadna rata kredytu nie umknie. Mamy jeden termin spłaty, który musimy pilnować. We współczesnych czasach szybkiego życia, niestety bardzo wielu kredytobiorców zapomina o regularnej spłacie zobowiązań, szczególnie, gdy kredytów jest kilka. Wiąże się to z kolejnymi kosztami – odsetkami karnymi. W ten sposób można bardzo szybko zapętlić się w długach.

Kredyt konsolidacyjny jest z pewnością opłacalny. Bardzo często świadczyć mogą o tym znacznie przyjaźniejsze raty. Statystycznie coraz więcej kredytobiorców na polskim rynku finansowym decyduje się na przeniesienie wszystkich swoich zobowiązań do jednego banku.

Współcześnie kredyt konsolidacyjny umożliwia spłatę pożyczek, również kredytów dla osób pracujących za granicą.

Kredyt konsolidacyjny - na czym polega?

Jakie są warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego?

Ponadto po podliczeniu rat, przed konsolidacją i po konsolidacji, bardzo często okazuje się, że kredyt konsolidacyjny wpłynął pozytywnie na obniżenie tych rat.

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że warunkiem otrzymania takiego kredytu jest konieczność spłaty pozostałych zobowiązań, na które zaciągany jest ten kredyt. Bank automatycznie po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego biorąc pod uwagę dostarczone wcześniej przed kredytobiorcę umowy oraz zaświadczenia o zaległościach w innych instytucjach, spłaca wszystkie te pozycje. Kredyty te spłacone są od razu i w całości.

Oczywiście ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać rozważając zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest istotny parametr we wszystkich kredytach czyli zdolność kredytowa. Będąc w bardzo zaawansowanej spirali zadłużenia można ubiegać się o konsolidację kredytów jednak jest to trudniejsze do zrealizowania. W wielu bankach w takiej sytuacji wymagany jest na przykład poręczyciel. Bardzo często osoba z kilkoma długami nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, ponieważ jej wszystkie raty kredytów przeważają jej miesięczne dochody. Zatem takiej osobie żaden bank bez dodatkowych zabezpieczeń nie udzieli w Polsce kredytu.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

  1. Adrian pisze:

    Konsolidacja to bardzo dobre rozwiązania dla osób, które posiadają parę kredytów. Jest to czasami opcja, która spowoduje połączenie kredytów na dużo lepszych warunkach niż jakby to miało się odbywać, gdy chcielibyśmy spłacać kredyty pojedyńczo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *