Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Jakich kredytów udzielają banki w Polsce
Jakich kredytów udzielają banki w Polsce?
4 stycznia, 2019
Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
4 stycznia, 2019
Show all
Kredyt konsolidacyjny - na czym polega

W przypadku zaciągnięcia przez kredytobiorcę zbyt dużej ilości kredytów dla osób pracujących za granicą, można skorzystać z opcji kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu spłata zobowiązań może okazać się mniej uciążliwa.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Najgorsze są kredyty, które zaciągnięte zostały na spłatę poprzednich zobowiązań. Bardzo często kredyty, które zaciągamy jeden po drugim są coraz droższe. Gdy zdamy sobie sprawę, że zaciągnięte kredyty dla osób pracujących za granicą są dla nas zbyt dużym obciążeniem to warto zwrócić się do eksperta finansowego czy też bezpośrednio do banku z prośbą o przygotowanie oferty konsolidacyjnej wszystkich zaciągniętych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny łączy w jeden kilka kredytów. Jeśli pożyczkobiorca boryka się z kilkoma kredytami dla osób pracujących za granicą, które są stosunkowo wysoko oprocentowane to warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w jednym banku. Możemy w ten sposób spłacać jedynie jeden kredyt i co istotne – z niższym oprocentowaniem. Od momentu zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego kredytobiorca musi pamiętać tylko i wyłącznie o jednej racie kredytu, dzięki czemu żadna rata kredytu nie umknie. Mamy jeden termin spłaty, który musimy pilnować. We współczesnych czasach szybkiego życia, niestety bardzo wielu kredytobiorców zapomina o regularnej spłacie zobowiązań, szczególnie, gdy kredytów jest kilka. Wiąże się to z kolejnymi kosztami – odsetkami karnymi. W ten sposób można bardzo szybko zapętlić się w długach.

Kredyt konsolidacyjny jest z pewnością opłacalny. Bardzo często świadczyć mogą o tym znacznie przyjaźniejsze raty. Statystycznie coraz więcej kredytobiorców na polskim rynku finansowym decyduje się na przeniesienie wszystkich swoich zobowiązań do jednego banku.

Współcześnie kredyt konsolidacyjny umożliwia spłatę pożyczek, również kredytów dla osób pracujących za granicą.

Kredyt konsolidacyjny - na czym polega

Jakie są warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego?

Ponadto po podliczeniu rat, przed konsolidacją i po konsolidacji, bardzo często okazuje się, że kredyt konsolidacyjny wpłynął pozytywnie na obniżenie tych rat.

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że warunkiem otrzymania takiego kredytu jest konieczność spłaty pozostałych zobowiązań, na które zaciągany jest ten kredyt. Bank automatycznie po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego biorąc pod uwagę dostarczone wcześniej przed kredytobiorcę umowy oraz zaświadczenia o zaległościach w innych instytucjach, spłaca wszystkie te pozycje. Kredyty te spłacone są od razu i w całości.

Oczywiście ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać rozważając zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest istotny parametr we wszystkich kredytach czyli zdolność kredytowa. Będąc w bardzo zaawansowanej spirali zadłużenia można ubiegać się o konsolidację kredytów jednak jest to trudniejsze do zrealizowania. W wielu bankach w takiej sytuacji wymagany jest na przykład poręczyciel. Bardzo często osoba z kilkoma długami nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, ponieważ jej wszystkie raty kredytów przeważają jej miesięczne dochody. Zatem takiej osobie żaden bank bez dodatkowych zabezpieczeń nie udzieli w Polsce kredytu.

O czym warto pamiętać?

No dobrze, ale jakie są konkretne warunki uzyskania takiego kredytu? Otóż pierwszym i najważniejszym warunkiem jest oczywiście posiadanie zdolności kredytowej. Nie powinno to być zaskoczeniem, a jednak wiele osób wciąż uważa, że skoro otrzymały poprzednie kredyty to z zaciągnięciem zobowiązania na ich spłatę nie będzie problemu. Otóż takie myślenie jest błędne. Przy każdych staraniach o kredyt bank będzie sprawdzał zdolność kredytową wnioskującego od początku (przecież mogła się zmienić, np. poprzez utratę pracy albo zaciągnięcie jeszcze większej liczby zobowiązań). Kolejną rzeczą, którą sprawdzi bank jest Twój BIK. No i tu musisz pamiętać, że im bardziej regularny byłeś w spłatach rat poprzednich kredytów – tym większa szansa na to, że teraz dostaniesz pozytywną odpowiedź banku.

Kredyt konsolidacyjny – czy on się opłaca?

To jest dobre pytanie. Tak naprawdę trzeba to wszystko przeliczyć i oczywiście wybrać dobrą ofertę. Oczywiście możesz zrobić to sam, jednak jest to dość trudne do zrobienia i możesz czegoś nie uwzględnić. Pominięcie czegoś może znacząco wpłynąć na to, czy kredyt konsolidacyjny Ci się opłaci czy też nie. Na szczęście istnieją doradcy finansowi, którzy mogą podliczyć to za Ciebie.

Eksperci finansowi – czemu warto nam zaufać?

Przede wszystkim jesteśmy specjalistami od produktów bankowych. Znamy najnowsze oferty, potrafimy je porównać i z pewnością zrozumiemy wszystkie, niezrozumiałe dla klientów, zapisy. Co więcej, podzielimy się z Tobą tą wiedzą, jeżeli tylko wyrazisz chęć współpracy. A zatem co dokładnie możemy dla Ciebie zrobić?

 • Po konsultacji z Tobą pomożemy Ci wybrać ofertę bankową, która będzie odpowiadała wszystkim Twoim wymaganiom i możliwościom.
 • Przedstawimy Ci warunki konkretnej oferty i wyjaśnimy wszelkie Twoje wątpliwości.
 • Policzymy Twoją aktualną zdolność kredytową.
 • Podpowiemy Ci co masz zrobić, aby Twój BIK był wzorcowy, dzięki czemu bank nie będzie miał się do czego „przyczepić”.
 • Wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytowania. Nikt, tak jak my, nie wie na co może sobie pozwolić w negocjacjach z bankiem. Wiemy dokładnie jakich argumentów użyć. Znamy Twoje mocne strony, których z pewnością użyjemy do tego, aby wynegocjować dla Ciebie najkorzystniejszą umowę kredytową.
 • Poinformujemy Cię jakich potrzebujesz dokumentów, aby starać się o kredyt i gdzie możesz je zdobyć.
 • Pomożemy Ci wypełnić wnioski i odpowiemy na wszystkie pytania, które nasuną Ci się podczas tego procesu.
 • Złożymy wszystkie papiery do banku, nie będziesz musiał zawracać sobie głowy formalnościami.
 • Zrobimy wszystko, aby odpowiedź banku była pozytywna. Jeżeli jednak nie będzie – dowiemy się dlaczego i poinformujemy Cię jak przygotować się do złożenia następnego wniosku.
 • Będziemy przy Tobie, kiedy będziesz podpisywał umowę kredytową. Wtedy również możesz liczyć na naszą pomoc. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości – po prostu zapytaj.
 • Nic za to nie płacisz. Otrzymujemy prowizję od banku, jednak Ty nic na tym nie tracisz. Przeciwnie – działamy w Twoim interesie.

Jak widzisz – możesz działać sam, ale po co? Pomoc specjalisty jest nie tylko darmowa, ale również wygodna. Może być również opłacalna, bo sam niekoniecznie wybierzesz dla siebie najlepszą ofertę. Nie każdy zna się przecież na produktach bankowych. Nie wszyscy wiedzą, że podane w reklamie oprocentowanie ma się nijak do RRSO, na które tak naprawdę powinno się zwrócić uwagę wybierając kredyt. Podejdź do tego z głową i skontaktuj się z kimś, kto przeprowadzi Cię przez proces załatwiania kredytu od początku do końca w sposób profesjonalny. Nie ryzykuj, że będziesz żałował decyzji o skonsolidowaniu kredytów. Eksperci finansowi sprawią, że będzie to krok w przód a nie w tył.

Kredyt konsolidacyjny może być ogromnym odciążeniem, jeżeli odpowiednio mądrze wybierzesz ofertę. Ciężko to jednak zrobić samemu. Warto jednak skontaktować się z kimś, kto ma doświadczenie i wiedzę w zakresie produktów oferowanych przez banki. Pozwoli Ci to oszczędzić czas i pieniądze. Skonsolidujemy Twoje zobowiązania – zadzwoń.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

 1. Adrian pisze:

  Konsolidacja to bardzo dobre rozwiązania dla osób, które posiadają parę kredytów. Jest to czasami opcja, która spowoduje połączenie kredytów na dużo lepszych warunkach niż jakby to miało się odbywać, gdy chcielibyśmy spłacać kredyty pojedyńczo