Kredyty dla self-employer w Polsce

Skąd wziąć wkład własny na kredyt dla osób pracujących za granicą
Skąd wziąć wkład własny na kredyt dla osób pracujących za granicą?
5 stycznia, 2019
Zadłużenie na karcie kredytowej a przeprowadzka na stałe za granicę
Zadłużenie na karcie kredytowej a przeprowadzka na stałe za granicę
5 stycznia, 2019
Show all
Kredyty dla self-employer w Polsce

W poniższym artykule opowiadamy o tym czy osoby pracujące w wolnych zawodach za granicą mogą uzyskać kredyt w Polsce bez większych problemów. Ponadto wyjaśnimy jakie dokumenty są wymagane od tych osób. Jeśli pracujesz za granicą jako self-employer to przeczytaj.

Kredyty dla self-employer w Polsce

W Polsce skończyły się czasy, kiedy wolne zawody otrzymywały w Polsce duże kredyt na oświadczenie. Komisja Nadzoru Finansowego wymogła bardziej wymagającą politykę na wszystkich bankach w Polsce i powrót do dawnych czasów przy ubieganiu się o kredyt dla osób pracujących za granicą jako wolne zawody jest już niemożliwy.

Bank z pewnością będzie wymagał od potencjalnego kredytobiorcy księgi przychodów i rozchodów za ostatnie trzy miesiące. W niektórych przypadkach niezbędne będzie okazanie prawa do wykonywania zawodu. Choć banki podchodzą współcześnie do wolnych zawodów bardziej ostrożnie to nadal nie zmienia to faktu, że banki patrzą na takich Klientów bardzo przychylnie.

Dla wolnych zawodów banki mają najczęściej odrębne oferty kredytów, ponieważ współcześnie wiele takich osób nie ma założonej działalności gospodarczej lub też pracuje na niestabilnych lecz bardzo często dobrze płatnych umowach krótkoterminowych. Jeśli osoba pracująca w Polsce jako wolny strzelec ma odpowiednią zdolność kredytową to może liczyć na lepsze warunki umowy kredytowej niż osoby pracujące na etacie, chociażby pod względem oprocentowania. W niektórych bankach oferty nie są tańsze lecz charakteryzują się znacznie prostszym procesem oraz szybciej podjętą decyzją o przyjęciu lub też odrzuceniu wniosku.

Kredyty dla self-employer w Polsce

Czy dostanę kredyt wykonując wolny zawód?

Nawiązując do osób, które wykonują wolny zawód za granicą to każdy z banków ma nieco inne wymagania wobec takich osób, ubiegających się o kredyt w Polsce. Każdy bank będzie z pewnością bardziej skrupulatny i przeprowadzi szczegółowe określenie Twojej zdolności kredytowej niż w przypadku wolnego zawodu z dochodami osiąganymi w złotówkach. Im lepszą ocenę zdolności kredytowej otrzymasz tym możesz liczyć na większą kwotę kredytu. Należy zatem liczyć się z bardziej rozbudowaną biurokracją.

Mimo to Polskie banki mają coraz bardziej liberalne podejście do wolnych zawodów, które pracują za granicą. Na przestrzeni lat można dostrzec wzrost akceptowalnych źródeł dochodów z zagranicy czy też skrócenie minimalnego stażu pracy.

Oczywiście tak jak w przypadku innych osób, które osiągają dochód z zagranicy tak również w przypadku wolnych zawodów należy pamiętać, że zgodnie z Rekomendacją S numer 6, waluta, w której zaciągany jest kredyt musi być taka sama jak ta, w której są otrzymywane dochody kredytobiorcy.

Zarówno wśród Polaków pracujących na terenie Polski, jak i wśród Polonii w ostatnich latach widać znaczący wzrost osób pracujących jako wolni strzelce. Okazuje się, że banki traktują takie osoby ze znacznie większą dozą zaufania niż osoby na umowach.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

Komentarze są wyłączone.