Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Czy warto inwestować w nieruchomość w Polsce, pracując za granicą i finansując ją z kredytu zaciągniętego w Polsce
Czy warto inwestować w nieruchomość w Polsce, pracując za granicą i finansując ją z kredytu zaciągniętego w Polsce?
9 lutego, 2019
Jak inwestowac za pomocą CFD?
Jak inwestowac za pomocą CFD?
15 czerwca, 2021
Show all
Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wiele osób, które potrzebują kredytu hipotecznego, zastanawia się jak wybrać najbardziej korzystną spośród setek ofert, które znajdziemy w różnych bankach. Jeżeli jesteś jedną z nich – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawimy Ci bowiem w nim kilka prostych zasad, które z pewnością pozwolą Ci złożyć wniosek kredytowy we właściwym banku. Artykuł przy współpracy ze strefa.biz

kredyt hipoteczny

Który kredyt hipoteczny wybrać?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Jest to wieloletnia umowa z bankiem dotycząca spłaty rat (z wliczonymi odsetkami) za wysoką kwotę pieniężną, którą niegdyś ów bank Ci wypłacił. Istotnym warunkiem umowy jest to, że jako zabezpieczenie przed Twoją niewypłacalnością, bank otrzymuje prawo do dysponowania Twoją nieruchomością na poczet spłaty długu. W praktyce zostaje ona spieniężona a kwota z jej sprzedaży pokrywa należności dla instytucji bankowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim warto policzyć, czy taki kredyt będziemy w stanie spłacić. W tym celu warto zastanowić się nad miesięcznymi wydatkami i dodać do nich wysokość raty kredytu. Jeżeli rozchody nie przekroczą przychodów – możesz się zastanawiać nad ofertami kredytów. W innym wypadku nie ma to sensu, ponieważ narobisz sobie tylko kłopotu. Kredyt hipoteczny to nie jest bowiem żart – to poważny dług, którego regularnej spłaty musisz pilnować. Wybierając kredyt powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, żeby sprawdzić RRSO. Dopiero wtedy będziesz mógł poznać realne koszty jakie poniesiesz biorąc kredyt. Zwróć uwagę również na to, czy nie potrzebujesz konta w placówce, w której postanowiłeś zaciągnąć dług oraz czy jest ono oferowane na dobrych warunkach. Pamiętaj o tym, aby dopytać konsultanta również o urlop kredytowy – nie każdy bank ma go w ofercie, a jest świetnym zabezpieczeniem w razie problemów finansowych. Przejrzyj ranking kredytów hipotecznych – tam również znajdziesz wiele ciekawych informacji, które mogą być ważne przy podejmowaniu decyzji. W ostateczności znajdzie kalkulator hipoteczny, choć najlepszym wyjściem będzie skonsultowanie się z wiarygodną osobą, znającą się na rzeczy – doradcą finansowym.

Doradcy finansowi – czemu warto nam zaufać?

Załatwimy Ci najlepsze warunki kredytowe. Nie wierzysz? Zatem przeczytaj co mamy Ci do zaoferowania. Jeżeli nam zaufasz możesz liczyć na:

  • Pomoc przy wyborze oferty. To na naszej głowie będzie wertowanie ofert banków w poszukiwaniu odpowiednich kredytów hipotecznych. Muszą być one bowiem zarówno korzystne, jak i odpowiednie dla Ciebie. Będziemy śledzić również promocje bankowe, aby zaproponować Ci najlepszą możliwą ofertę.
  • Odpowiedź na wszelkie, nurtujące Cię pytania. Jeżeli coś Cię zastanawia (np. całkowity koszt kredytu bądź to, czy musisz mieć konto osobiste w wybranym banku) i chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje – mów o tym wprost. Od tego jesteśmy, aby rozwiewać wszystkie wątpliwości naszych klientów.
  • Jeżeli będzie trzeba – przedstawimy Ci również ranking kont osobistych, abyś mógł wybrać najlepsze w banku, w którym zamierzasz wziąć kredyt.
  • Wsparcie przy całej procedurze składania wniosku o kredyt. Wyjaśnimy Ci jakie masz przygotować dokumenty oraz skąd je wziąć. Doradzimy również co zrobić, aby wypaść wiarygodnie przed bankiem. Innymi słowy – podpowiemy w jaki sposób możesz podreperować swoją zdolność kredytową (np. uregulować należności, które „wiszą” w BIK-u).
  • Darmową pomoc – nie bierzemy od Ciebie pieniędzy. Pobieramy prowizję od instytucji bankowej za sprzedany produkt. Ty jednak tego nie odczujesz, ponieważ prowizja ta nie jest pobierana z Twoich środków pieniężnych.

Wsparcie profesjonalistów przy wyborze kredytu jest bardzo wygodne i można dzięki niemu wiele zyskać. Jeżeli zatem stresuje Cię temat kredytu, ale myśl, że musisz go wziąć krąży w Twojej głowie już od kilku miesięcy – zapraszamy. Nic nie stracisz a spotkanie jest niezobowiązujące. Możesz jednak być pewny, że po przy współpracy z nami podejmiesz świadomą decyzję – będziesz doskonale wiedział jaki jest koszt kredytu, czym jest RRSO, czy musisz założyć konta w jakichś bankach i dowiesz się więcej na temat stopy procentowej. Odpowiemy na wszelkie pytania. Rozmowa ze specjalistą jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż kalkulator kredytu mieszkaniowego znaleziony w Internecie. Nie szukaj zatem kredytu na własną rękę. My – jako doradcy finansowi – sprawdzimy to za Ciebie, porównamy oferty wszystkich banków.

Moment, w którym dostajesz pieniądze na konto napawa euforią, to prawda. Warto jednak, abyś pamiętał o tym, że przyjdzie chwila, w której będziesz musiał wpłacić pierwszą ratę. A później kolejną i kolejną. Jeżeli nie chcesz żałować swojego wyboru przez wiele następnych miesięcy, a nawet lat, powinieneś się dobrze zastanowić. Warto przejrzeć wszystkie propozycje i pamiętać o tym, że koszt kredytu to nie tylko to, co Ty otrzymałeś, ale również odsetki, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się RRSO. Wziąć kredyt hipoteczny za granicą jest stosunkowo łatwo (choć wiąże się to z wieloma formalnościami). Gorszy jest jednak moment, w którym okazuje się, że musisz prosić bank o wakacje kredytowe, bo zobowiązanie przerosło Twoje możliwości. Aby zmniejszyć ryzyko takiej sytuacji – skontaktuj się z nami. Nasi niezależni doradcy finansowi z pewnością pokierują Cię w odpowiedni sposób i załatwią Ci wyjątkowo korzystne warunki kredytowania.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów hipotecznych z przychodami za granicą i w Polsce

Telefon: +48 533 88 78 78

Komentarze są wyłączone.