Praca za granicą i kredyt w Polsce

Czy osoba pracująca za granicą może starać się o kredyt w Polsce
Czy osoba pracująca za granicą może starać się o kredyt w Polsce?
20 sierpnia, 2018
Zagraniczna historia kredytowa
Zagraniczna historia kredytowa
1 listopada, 2018
Show all
Praca za granicą i kredyt w Polsce

Inny kraj, nowa rzeczywistość, ciekawe perspektywy – często w ten właśnie sposób Polacy traktują wyjazd za granicę. Faktycznie wielu z nich znajduje pracę, która jest znacznie lepiej płatna niż ta wykonywana przed opuszczeniem ojczyzny. W związku z tym poprawia się standard ich życia, a ponadto mogą pomyśleć o kredycie, aby zrealizować nieco poważniejsze plany, takie jak zakup samochodu, a nawet mieszkania czy domu.

Praca za granicą i kredyt w Polsce

Klient z zagranicznym dochodem – co na to banki?

Mogłoby się wydawać, że kiedy wniosek o kredyt składa dobrze zarabiająca osoba, posiadająca umowę na czas nieokreślony w zagranicznej firmie, bank powinien być nastawiony jak najbardziej przychylnie. Okazuje się jednak, że część instytucji finansowych ma na tyle duży dystans do tego rodzaju klientów, że wcale nie oferuje kredytów dla pracujących w innym kraju. Natomiast pozostałe banki stawiają sporo wymagań formalnych i proponują warunki, które są na pewno gorsze od propozycji przedstawianych klientom zarabiającym w Polsce. Właściwie nie ma się co dziwić, bo zdecydowanie trudniej jest sprawdzić wiarygodność tych pierwszych.

Niestety osoby uzyskujące dochód w innej walucie niż euro mogą mieć niemały problem ze znalezieniem banku, który przyzna im kredyt. Rzecz w tym, że zgodnie z przepisami (Rekomendacja S) można udzielać go jedynie w takiej walucie, w jakiej klient otrzymuje zarobki. Polacy na miejscu zarabiają w złotówkach, a wielu emigrantów w euro, więc stąd zainteresowanie kredytami w koronach norweskich, szwedzkich, dolarach itp. jest nieduże. Oczywiście chodzi również o unikanie ryzyka przez banki, gdyż kłopoty dotyczące kryzysu kredytów frankowych ciągną się do dziś.

Praca za granicą i kredyt w Polsce

W poszukiwaniu łatwiejszych rozwiązań

Podsumowując osoba zarabiająca w innym kraju ma szanse na kredyt w polskim banku, ale musi znaleźć instytucje, które go w ogóle udzielają, wykazać stabilność dochodów i odpowiednią zdolność kredytową, co bywa dość skomplikowane. Na dodatek musi liczyć się z tym, że warunki kredytu nie będą zbyt korzystne lub nawet, że ostatecznie nie zostanie on przyznany.

Może warto wziąć wspólny kredyt z kimś, kto otrzymuje wynagrodzenie w złotówkach i zgodzi się na to? Tylko, jeżeli najbliżsi – małżonek, partner, rodzice, dzieci nie pracują, wówczas raczej ciężko będzie pozyskać drugiego kredytobiorcę.

Jest jeszcze jedno wyjście, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i nerwów. Należy skontaktować się z firmą zajmująca się niezależnym doradztwem finansowym, najlepiej z nami. Proponujemy bezpłatne usługi polegające na zapoznaniu się z sytuacją klienta oraz na udzieleniu mu pomocy w znalezieniu optymalnej oferty i przejściu przez gąszcz formalności. Wszystko staje się wtedy łatwiejsze, a szanse na uzyskanie kredytu na dobrych warunkach znacznie rosną.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Otóż pomożemy Wam nie tylko znaleźć odpowiednią ofertę, a jak wspomnieliśmy – nie jest to łatwe. Kredyty w innych walutach są rzadkie i trzeba się nieźle naszukać banku, który w ogóle wejdzie w taki układ.

Oprócz znalezienia odpowiedniej oferty, spełniającej Wasze wymagania, wynegocjujemy również najlepsze warunki. Z bankiem ciężko prowadzi się negocjacje. Trzeba dokładnie wiedzieć kiedy i jakich argumentów użyć, aby zadziałały na korzyść a nie niekorzyść klienta. Na szczęście my już dawno rozgryźliśmy tajniki tej trudnej sztuki. Możecie nam zatem zaufać – w rozmowach z bankiem jesteśmy jak ninja. Szybcy, sprytni i skuteczni.

Pomożemy Wam również skompletować wszelkie, potrzebne dokumenty. A jak wiemy – jest tego zawsze sporo. Formalności to zmora każdego, ale nie nasza. W małym palcu u stopy mamy to, czego Ci potrzeba, aby złożyć wniosek kredytowy. Damy Ci zatem szczegółowe instrukcje co, jak i gdzie załatwić. Później sprawdzimy czy wszystko się zgadza i wyślemy dokumenty do banku za Ciebie. Proste jak drut, prawda?

Pomożemy Ci zbudować wiarygodny wizerunek w banku. Nie każdy klient dostanie bowiem kredyt hipoteczny od ręki. Banki się boją – szczególnie udzielania kredytów w obcych walutach. Afera z frankami ciągnie się do dziś i nie zachęca instytucji bankowych do kolejnego ryzyka. Musisz zatem udowodnić, że jesteś godny zaufania i stabilny finansowo. To klucz do sukcesu i karta przetargowa przy negocjacjach. Sprawdzimy zatem Twój BIK oraz historię kredytową. Dowiemy się czy nie widniejesz na listach KRD. Poruszymy niebo i ziemię, aby dowiedzieć się czy bank uzna Cię godnym zaufania. Jeżeli natomiast zauważymy jakieś nieprawidłowości – powiemy Ci co masz zrobić, aby to naprawić.

Co Ty musisz zrobić?

Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na spotkanie z naszymi ekspertami. Pamiętaj – oni nie gryzą. Telefon jest niezobowiązujący a może pomóc Ci podjąć decyzję. Nie warto się bać. Strach przed działaniem często hamuje spełnianie marzeń. Nie odkładaj wszystkiego na później, wystartuj tu i teraz i dowiedz się jakie są pierwsze kroki do osiągnięcia sukcesu. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości już podczas rozmowy telefonicznej. Nie wierzysz? Zadzwoń.

Ile zapłacisz?

Niespodzianka – nic. Płaci nam bank, w postaci prowizji od sprzedanego produktu. Jednak nie martw się, naszym priorytetem będzie Twoje zadowolenie. Skoro już ustaliliśmy, że skorzystanie z naszych usług nic Cię nie kosztuje to na co czekasz?

Nasi eksperci – jacy są?

Współpracując z nami masz gwarancję profesjonalizmu. Nie jesteśmy jednak maszynami a ludźmi. Potrafimy się również uśmiechnąć i zażartować. Dlatego nie czuj się skrępowany. Poza ogromem wiedzy, jaki Ci przekażemy, zapewnimy także swobodną atmosferę na naszych spotkaniach, tak abyś czuł się komfortowo. Jesteśmy też rzetelni i wykonujemy nasze obowiązki sprawnie i terminowo. Nie zostawimy Cię „na lodzie”, kiedy zacznie się robić ciężko. Poszukamy wspólnie rozwiązań i nie poddamy się tak łatwo. Zawalczymy o Ciebie – tylko musisz nam na to pozwolić.

Wiemy, że wielu klientów banków boi się kredytu. Strach przed tym, że coś pominą, o czymś zapomną, czegoś nie zrozumieją – to ich paraliżuje. Omdlewają również na myśl o wysokich spłatach, które nigdy się nie skończą. Nie musi tak być. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Twój kredyt Cię usatysfakcjonował. Abyś był z niego zadowolony teraz i za 10 lat. Aby pomógł Ci zrealizować Twoje plany, nie wpływając znacząco na codzienność. Po to są kredyty – pomagają spełniać marzenia. Nie ma nic za darmo, jednak dobrze dobrana oferta sprawi, że nie pożałujesz wzięcia na siebie tego zobowiązania. Może Ci bowiem przynieść dużo więcej korzyści, niewielkim kosztem i wysiłkiem. Czasem kredyt jest jedynym rozwiązaniem, aby ruszyć w przód. Skorzystaj z niego, ale mądrze. Z pomocą doświadczonych ekspertów finansowych. Zapraszamy.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

  1. Anna pisze:

    Dziwna sytuacja, że osoba pracująca zagranicą ma trudności w dostanie pozytywnej decyzji odnośnie kredyty hipotecznego w Polsce. Dla banku powinno liczyc się tylko tyle czy dana kwota znajduje się na koncie i może zostać przelana.