Jakich kredytów udzielają banki w Polsce?

FinTech to przyszłość banków w Polsce
Fintech to przyszłość banków w Polsce?
Styczeń 4, 2019
Kredyt konsolidacyjny - na czym polega
Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?
Styczeń 4, 2019
Show all
Jakich kredytów udzielają banki w Polsce

Spośród jakich kredytów możemy wybierać w ofercie polskich banków? Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o podziałach kredytów bankowych, które dostępne są w Polsce.

Jakich kredytów udzielają banki w Polsce?

Pojęcie kredytu jest zdefiniowane w ustawie “Prawo Bankowe”. Jest to umowa, która zawierana jest pomiędzy bankiem, a osobą fizyczną lub przedsiębiorstwem. To umowa, która według Prawa Bankowego powinna zostać sporządzona na piśmie. W ramach tej umowy bank zobowiązuje się wypłacić kredytobiorcy określoną kwotę na określony w umowie czas.

Pomimo tego, że oferty kredytów dla osób pracujących za granicą są bardzo zróżnicowane to najczęściej możemy spotkać się z pięcioma rodzajami kredytów. Należy mierzyć swoje siły na zamiary, dlatego też warto poznać dokładnie dostępne rodzaje kredytów oraz ich charakterystyczne cechy, aby nie popaść w spiralę długów.

Klasyfikacja kredytów opiera się na różnych kryteriach. Możemy wyróżnić następujące rodzaje podziału kredytu:

 • ze względu na walutę,
 • okres kredytowania,
 • przeznaczenie,
 • zabezpieczenie kredytu.

Każdy z kredytów dostosowany jest do różnych potrzeb Klientów. Oferta Polskich banków jest bardzo szeroka.
Klienci detaliczni oraz przedsiębiorstwa w celu finansowania swoich celów najczęściej korzystają z poniższych kredytów:

 • kredyt hipoteczny,
 • kredyt mieszkaniowy,
 • kredyt samochodowy,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt odnawialny,
 • karta kredytowa.

Współcześnie coraz chętniej przez polskie banki przyznawane są kredyty dla osób pracujących za granicą. Istnieje obecnie wiele możliwości, z których wielu z Was może nie zdawać sobie nawet z tego sprawy.
Z punktu widzenia okresu kredytowania wyróżnia się:

 • kredyty krótkoterminowe,
 • kredyty średnioterminowe,
 • kredyty długoterminowe.

Jakich kredytów udzielają banki w Polsce

Pierwszy rodzaj kredytu czyli hipoteczny jest najbardziej popularny. Zaciągany jest przez konsumentów w celu sfinansowania zakupu jakiejś nieruchomości lub inwestycji budowlanej. Jest to zobowiązanie długoterminowe. Z kolei kredyt gotówkowy ma jedną ciekawą zaletę, nie musisz informować banku na co przeznaczysz otrzymaną gotówkę.

Niektóre kredyty cieszą się dużo lepszymi warunkami dla kredytobiorcy niż te rynkowe.

Kredyt może być spłacany w ratach stałych lub też malejących, przeznaczony może być na dowolny lub określony cel, może być w formie odnawialnej i nieodnawialnej, wypłacany w transzach lub też jednorazowo. Kredyty można podzielić również na te złotówkowe oraz zaciągnięte w walucie obcej.
Patrząc na oferty można dostać niemałego zawrotu głowy, dlatego też wiele tych aspektów poruszamy w naszych artykułach, aby przybliżyć Wam wszystkie zagadnienia związane z kredytami, które dostępne są w Polsce. Kredyt kredytowi jest bowiem nierówny.

Polacy oraz Polonia zaciągają coraz częściej oraz coraz większe kwoty kredytów. Jak widać po powyższym artykule obie te grupy mają w czym wybierać, choć kredyty dla osób pracujących za granicą są mniej popularne.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

 1. Mateusz pisze:

  Aktualnie banki, głównie preferują udzielanie kredytów hipotecznych oraz tzw. chwilówek, na których zarabiają najwięcej. Planując jednak wzięcie kredytu, powinniśmy zdecydowanie skorzystać z doradcy finansowego, który umożliwi nam przebrnięcie przez stos dokumentów umów, które dla zwykłego szarego człowieka mogą wydawać się bardzo skomplikowane trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *