Co warto wiedzieć o kredytach w Polsce

Zadłużenie na karcie kredytowej a przeprowadzka na stałe za granicę
Zadłużenie na karcie kredytowej a przeprowadzka na stałe za granicę
5 stycznia, 2019
O istocie pełnomocnictwa w banku
O istocie pełnomocnictwa w banku
29 stycznia, 2019
Show all
Co warto wiedzieć o kredytach w Polsce

Postanowiliśmy w poniższym artykule rozwiać kilka mitów dotyczących kredytów w Polsce. Temat znany, popularny, wielu z nas ma w tym temacie doświadczenia. Okazuje się jednak, że z profesjonalną wiedzą ma to niewiele wspólnego.

Trzy mity o kredycie w Polsce

Pierwszy mit dotyczy korzystania z usług pośrednika kredytowego. Wiele osób rezygnuje z takich usług z obawy przed dużymi kosztami. Jak jest w rzeczywistości?

Okazuje się, że Klient najczęściej nie ponosi kosztów związanych z korzystania z usług pośrednika. To bank wynagradza pośrednika po wykonanej pracy. Dla Klienta korzystanie z pomocy fachowca okazuje się dużym plusem z racji tego, że pośrednik wykonuje pewne czasochłonne czynności za nas. Co istotne, pośrednika za to wynagradza bank. Wybranie najciekawszej dla Klienta oferty jest bardzo czasochłonna. Ponadto, nie oszukując się – każdy bank będzie zapewniał Cię, że to właśnie jego oferta jest dla Ciebie najlepsza. Z pomocą pośrednika kredytowego, możesz dokładnie przeanalizować wszystkie oferty, porównać i rzeczywiście wybrać tę najlepszą.

Kolejny mit – wiele osób chcąc zaciągnąć kredyt udaje się najpierw do banku, w którym ma założony swój rachunek. Kredytobiorcy sądzą, że to właśnie w tym banku otrzymają najlepszą ofertę. Niestety nie zawsze to się sprawdza. Oczywiście zdarza się, że w takim banku mamy uproszczoną procedurę bądź też nie musimy przynosić zaświadczenia o dochodach. W niektórych przypadkach ma to oczywiście sens. Kredyty dla osób pracujących za granicą czy też mających centralę firmy w innym kraju mogą być uproszczeniem. Gdy pracujemy za granicą, procedura otrzymania zaświadczenia o dochodach może trwać długo. W takim przypadku wystarczy podpisać oświadczenie, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Zatem obalając kolejny mit, chcemy potwierdzić fakt, że bank, w którym mamy rachunek nie honoruje nas z tego powodu bardzo znacząco. Korzystniejszą ofertę kredytową można często osiągnąć w konkurencyjnym banku.

Co warto wiedzieć o kredytach w Polsce

Załóżmy, że wybraliśmy już najlepszą ofertę kredytową. Wiele osób zastanawia się czy to, że w wybranym przez nas banku mamy zakładany rachunek, otrzymujemy kartę kredytową, ubezpieczenie, jest rzeczywiście obowiązkowe czy można z tego w jakiś sposób zrezygnować i czy jest to przydane w przyszłości. Wyjaśniamy – sytuacja ta nazywa się krzyżową sprzedażą. W pewnych sytuacjach jest to nam nie tyle potrzebne, co może okazać się pomocne. Nie każdy produkt, który bank chce nam dołączyć jest obowiązkowy. Jednak część z nich na przykład rachunek bankowy czy też karta kredytowa pomaga Kredytobiorcy obniżyć marżę – czyli najistotniejszy element, chociażby kredytu hipotecznego. Jest to bardzo indywidualna sytuacja, ale warto wiedzieć, że nie każdy produkt, zwłaszcza ubezpieczeniowy jest konieczny. Ubezpieczenie nie musi być obowiązkowe do kredytu.

Komentarze są wyłączone.