Kredyt dla cudzoziemca

Ryzyko zmiennej stopy procentowej
Ryzyko zmiennej stopy procentowej
Luty 3, 2019
Czy warto korzystać z usług eksperta finansowego
Czy warto korzystać z usług eksperta finansowego?
Luty 5, 2019
Show all
Kredyt dla cudzoziemca

Coraz więcej studentów w naszym kraju to osoby z zagranicy. Głównym powodem jest z pewnością to, że poziom kształcenia Polaków jest wysoki oraz ceniony za granicą. Dlaczego o tym wspominamy na tym blogu? Studenci po skończonych studiach osiedlają się w Polsce, ponieważ korporacje czy też duże firmy międzynarodowe otwierają swoje oddziały w Polsce i chętnie przyjmują cudzoziemców do pracy w naszym kraju.

Kredyty hipoteczne dla cudzoziemców

Czynnik, który przedstawiliśmy we wstępie sprawia, że coraz więcej cudzoziemców dopytuje się o możliwość kredytowania w Polsce, nawet jeśli pracują poza granicami naszego kraju. Okazuje się, że ponad pół miliona kont osobistych w polskim sektorze bankowym należy do obcokrajowców. Największa ilość tych kont należy do obywateli Ukrainy. Potencjał ten dostrzegają oczywiście banki, które do tej pory udzieliły bardzo wysokie kwoty tym obywatelom.

Coraz częściej osoby takie wiążą przyszłość z naszym krajem i właśnie tutaj chcą zakupić swoją nieruchomość, jednak nie koniecznie wykorzystując wkład własny. Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny cudzoziemiec powinien mieć kartę pobytu w Polsce. Jest to warunek konieczny. Do procedury otrzymania kredytu niezbędne jest również oświadczenie pracodawcy czy to z zagranicy czy też z Polski o osiąganych dochodach. Istotne jest również udokumentowanie swoich dochodów z lat poprzednich. Najbardziej odpowiedni powinien być PIT.

Zarówno kredyty dla osób pracujących za granicą, jak i cudzoziemców warto poprzedzić konsultacją z ekspertem finansowym. Fachowiec taki jest z pewnością bardziej zorientowany we wszystkich ofertach jakie występują na polskim rynku. Warto podkreślić, że nie wszystkie banki udzielą takiego kredytu obcokrajowcowi. Nawet jeśli będzie miał wszystkie niezbędne dokumenty, które zostały określone powyżej. Między innymi właśnie dlatego istotna może być tutaj rola doradcy inwestycyjnego, który wie w jakim banku warto starać się o kredyt, ile czasu to potrwa oraz jak dany bank podejdzie do próby zaciągnięcia zobowiązania przez cudzoziemca.

Kredyt dla cudzoziemca

Oczywiście każdy cudzoziemiec, tak jak i Polak, musi liczyć się z koniecznością poniesienia wkładu własnego. W ten sposób zwiększa również swoją wiarygodność w instytucjach bankowych.

BIK jako instytucja, które wspomaga banki w odpowiedzialnym oraz bezpiecznym kredytowaniu uruchomiła możliwość weryfikacji historii kredytowej Ukraińców w dwóch największych biurach kredytowych. Jest to kolejny krok w rozwoju usługi wymiany informacji międzynarodowej w BIK. Weryfikacja nie dotyczy jedynie mieszkańców Ukrainy, ponieważ BIK oferuje weryfikację mieszkańców Niemiec, Wielkiej Brytanii czy też Włoch. Jest to przydane dla Polaków, którzy chcą legitymować się dochodami w tych krajach. Ale o tym procesie wspominaliśmy szczegółowo w innym naszym artykule. Jednak reasumując i nawiązując do kredytowania obcokrajowca, rozwój BIK pomoże zarówno polskim bankom, obcokrajowcom, jak i Polakom, którzy będą mogli znaleźć lepsze finansowanie w zagranicznych krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *