Jak działa karta kredytowa w Polsce?

Prawa pożyczkobiorcy
Prawa pożyczkobiorcy
3 stycznia, 2019
Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami
Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami
4 stycznia, 2019
Show all
Jak działa karta kredytowa w Polsce

W poniższym artykule opowiemy jak działa karta kredytowa. Opisujemy dla kogo są karty kredytowe oraz dla kogo nie są. Czy warto mieć kartę kredytową? Dowiedz się co na ten temat sądzą Doradcy Kredytowi ze Szczecina.

Jak działa karta kredytowa w Polsce?

Karta kredytowa nie jest dla ludzi, którzy nie mają gotówki oraz nie potrafią nią zarządzać. Nie zachęcamy do korzystania z karty kredytowej, jeśli nie masz opanowania w wydawaniu pieniędzy oraz wiedzy na temat funkcjonowania tej karty.

Karta kredytowa jest dla ludzi „z głową” do pieniędzy. Ponadto jest dla nich bardzo przydatna. Pomijając oczywisty fakt, że dzięki karcie kredytowej masz limit kredytowy, który przyznany jest na stałe. Zatem dokonując dodatkowego zakupy, który przekracza Twój budżet nie musisz składać wniosku o kredyt dla osób pracujących za granicą, korzystasz jedynie z dodatkowego limitu na karcie. Jest to standardowe przeznaczenie karty kredytowej. Istotne jest to, aby pamiętać o tym, że ważne jest to aby mieć na bieżąco za co spłacić swój dług na karcie kredytowej w okresie bez odsetkowym.

Okres bez odsetkowy jest to okres, w którym możesz spłacić swoje zadłużenie na karcie kredytowej bez odsetek. Zwykle w Polsce jest to okres od pięćdziesięciu do pięćdziesięciu pięciu dni. Warto o tym pamiętać, ponieważ oprocentowanie na kartach kredytowych jest dość wysokie. Analizując rynek w Polsce zauważyć można, że oprocentowanie to wynosi od dziesięciu do nawet osiemnastu procent. Zasada przy oprocentowaniu jest prosta – im lepsza, bardziej prestiżowa karta, tym oprocentowanie jest niższe.

Jak działa karta kredytowa w Polsce

Korzyści z posiadania karty kredytowej

Jeśli jesteś rozważny i umiesz zarządzać pieniędzmi to istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto rozważyć posiadanie karty kredytowej. W wielu kartach kredytowych posiadacz karty ma darmowe ubezpieczenie podróży. Dlatego też karta z taką opcją jest ciekawą alternatywą dla osób, które dużo podróżują. Najczęściej jedynym warunkiem jest to, aby za całą podróż zapłacić właśnie tą kartą kredytową. Jeśli dużo podróżujesz to warto rozważyć bonusy karty kredytowej.

Bonusem niektórych wart kredytowych jest również to, że nie musimy płacić za przewalutowanie wtedy, gdy płacimy tą kartą za granicą w innej walucie. Jest to bardzo istotne, ponieważ nie ponosimy w podróży dodatkowych kosztów tym samym podróżując oszczędzamy nieco gotówki.

Warto zastanowić się czy karta kredytowa będzie dla Ciebie lepsza niż standardowa karta płatnicza. Jednak dodatkowe bonusy, jak na przykład dodatkowy limit na karcie mogą przemawiać do wielu osób o tym, że zdecydują się na kartę kredytową.

Jest jednak istotna wada posiadania karty kredytowej. Najczęściej stanowi ona dodatkową przeszkodę podczas ubiegania się o kredyt dla osób pracujących za granicą. Nawet jeśli na karcie kredytowej nie mamy żadnych zadłużeń to wpływa ona na naszą zdolność kredytową oraz wiarygodność w banku.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

  1. Paweł pisze:

    Karta kredytowa, nie jest dla wszystkich ludzi, w bardzo łatwy sposób można wpędzić się w spirale długów… Jest to zdecydowanie dla ludzi, którzy posiadają gotówkę i potrafią racjonalnie oszacować koszty.