Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami

Jak działa karta kredytowa w Polsce
Jak działa karta kredytowa w Polsce?
4 stycznia, 2019
Finansowanie zagranicznych przedsiębiorstw
Finansowanie zagranicznych przedsiębiorstw
4 stycznia, 2019
Show all
Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami

Kontakt agencji windykacyjnej nie powinien być powodem do paniki. Możesz załagodzić całą sytuację, ale jedynie wtedy, gdy wiesz jak negocjować. Pracownicy firm windykacyjnych są szkoleni, aby odwoływać się do emocjonalnej strony dłużnika. Zanim rozpoczniesz rozmowy z wierzycielami, upewnij się, że rozumiesz niektóre z kluczowych strategii negocjacyjnych.

Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami

Jednym z wielu sposobów uzyskania kontroli nad swoim długiem jest negocjowanie z wierzycielami. W przypadku powodzenia negocjowanie może być opcją uniknięcia opłat bankowych, egzekucji czy też bankructwa. Czytaj dalej, aby poznać ogólne strategie negocjacyjne. Negocjacje wymagają wiedzy oraz konsekwencji w działaniu.

Pierwszy kontakt z firmą windykacyjna może być zaskoczeniem oraz niezręcznością. Jeśli kontrolujesz swoje finanse na bieżąco to znasz swoją sytuację finansową lepiej niż ktokolwiek inny. Dlatego też jeśli Twoja sytuacja nie jest zbyt optymistyczna to ułóż plan, aby wiedzieć, jak postępować z agencjami windykacyjnymi, zanim zaczną do Ciebie wydzwaniać.

Aby uniknąć problemów związanych ze spłatami zobowiązań sprawdzaj swój raport kredytowy co najmniej raz na sześć miesięcy. Im więcej wiesz o swoim zdrowiu finansowym, tym lepsze będą Twoje finanse.

Początkowo określ kwotę, którą możesz realistycznie spłacić. Unikaj zgody na zapłacenie kwoty, na którą obecnie nie stać Cię. Wynegocjowanie satysfakcjonujących Cię rezultatów rozmowy może udać się za pierwszym razem lub może zająć kilka połączeń telefonicznych. Jeśli nie robisz samodzielnie żadnych postępów w negocjacjach, spróbuj ponownie z fachowcem.

Wskazówki dotyczące negocjacji z wierzycielami

Wierzyciele są zobowiązani do wydania orzeczenia przeciwko dłużnikowi i otrzymania orzeczenia sądu, zanim będą mogli uiścić Twoje dochody. Dlatego też nie pozwól, aby firma windykacyjna przestraszyła Cię, nie panikuj, nie musisz natychmiast opłacać zaległych rat. Działaj rozważnie.

Jeśli zdałeś sobie sprawę, że nie radzisz sobie ze swoimi zobowiązaniami to dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się samodzielnie z bankiem i ustalenie planu płatności.

Podczas, gdy skontaktuje się z Tobą firma windykacyjna to żądaj od rozmówcy informacji potwierdzających weryfikację Twojego długu. Żądaj, aby wszystkie pisma zostały dostarczone do Ciebie osobiście.

Warto pamiętać również o tym, że niektóre dochody są zwolnione z zajmowania. Warto znać swoje prawa w kontaktach z firmami windykacyjnymi. Pamiętaj, że Twoja najlepsza ochrona przed windykatorami to wiedza, którą masz. Im więcej wiesz o swojej sytuacji finansowej tym lepsze decyzje będziesz mógł podjąć w odniesieniu do swojej przyszłości finansowej.

Kredyt dla osób pracujących w Stanach Zjednoczonych czy też w innym państwie europejskim, pomimo większych zarobków często kończy się niezdolnością do spłaty. Pamiętaj, że strategia negocjacyjna powinna zależeć od również rodzaju zaciągniętego kredytu.

Negocjowanie zadłużenia nie jest łatwe, szczególnie, gdy nie masz w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jednak znając podstawowe zasady, będziesz mógł podejmować swoje decyzje z pewnością.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

Komentarze są wyłączone.