Ubezpieczenie kredytu

Co z kredytem po rozwodzie
Co z kredytem po rozwodzie?
Grudzień 31, 2018
Wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym
Wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym
Grudzień 31, 2018
Show all
Ubezpieczenie kredytu

W poniższym artykule poruszamy kwestię ubezpieczenia kredytów dla osób pracujących za granicą.

Ubezpieczenie kredytu

Polacy, jak i Polonia podchodzą do wszelkich ubezpieczeń raczej niechętnie. Słowo „ubezpieczenie” kojarzy nam się najczęściej jedynie ze zbędnym wydatkiem, a w momencie kryzysowym z tym, że ono zupełnie nie działa, tak jak byśmy tego oczekiwali. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na źle dobrane rodzaje ubezpieczeń do kredytów oraz braku wiedzy o zakresie poszczególnych ubezpieczeń.

Również w przypadku kredytów większości polakom ubezpieczenie również kojarzy się z chęcią wyciągnięcia od kredytobiorcy dodatkowych produktów. Należy jednak postawić się choć na chwilę po stronie banku, on również chce zabezpieczyć się przed kredytobiorcami, którzy nie spłacają rat.

Pamiętajmy, że ubezpieczenia mają dużo wyłączeń oraz powodów przez które nie zostaną wypłacone. Dlatego też decydując się na poszczególne ubezpieczenie warto dokładnie dowiedzieć się, w jakich przypadkach nie zostaną wypłacone pieniądze. Czasami powodem może być na przykład wykonywany zawód przez kredytobiorcę.
Warto zwrócić uwagę, aby suma wypłacanego ubezpieczenia w przypadku sytuacji nieprzewidzianych była adekwatna do tego co kredytobiorca ma do spłaty. Zdarzają się bowiem oferty ubezpieczeń od banków, które w przypadku śmierci kredytobiorcy z pewnością nie wystarczyły by rodzinie na całkowite pokrycie całego kredytu.

Ubezpieczenie kredytu

Bardzo często banki proponują niższą marżę kredytu, jednak łączy się to z wykupieniem ubezpieczenia. Jeżeli kredytobiorca nie skorzysta z opcji ubezpieczenia to automatycznie marża będzie większa. W ten sposób bank zapewnia sobie bezpieczeństwo. Jednak odpowiednio dobrane ubezpieczenie będzie również zabezpieczeniem dla kredytobiorcy w przypadku braku możliwości płynnej spłaty kredytu. Życie pisze nam różne scenariusze i ubezpieczenie na życie ma na celu zabezpieczenie rodziny oraz samego kredytobiorcy na wypadek śmierci, utraty pracy nie ze swojej winy, częściowej lub całościowej niezdolności do pracy. W przypadku utraty pracy kredytobiorca ma najczęściej około pół roku, aby pracę odzyskać jeśli się to nie uda to przy odpowiednim ubezpieczeniu, ubezpieczyciel będzie spłacał raty kredytobiorcy. Oczywiście istnieje szereg zapisów, które należy przed tym spełnić i które należy odpowiednio poznać.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie takie można zakupić przez bank lub indywidualnie. Ubezpieczeń na życie możemy mieć nieograniczoną ilość. W przypadku nieszczęścia ubezpieczenie wypłacane jest od każdego z ubezpieczycieli.
Decydując się na ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na jego zakres. Przed czym chroni wykupienie ubezpieczenia oraz co wyklucza.

Oczywiście możesz również skontaktować się z profesjonalistami, którzy pomogą wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie. Z pewnością warto pomyśleć o ubezpieczeniu podczas zaciągania zarówno krótkoterminowego, jak i dłuższego kredytu.

Uczulamy, aby za nie kierować się jedynie propozycją banku o obniżonej marży kredytu dzięki ubezpieczeniu. Warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *