Ubezpieczenie kredytu

Co z kredytem po rozwodzie
Co z kredytem po rozwodzie?
31 grudnia, 2018
Wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym
Wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym
31 grudnia, 2018
Show all
Ubezpieczenie kredytu

W poniższym artykule poruszamy kwestię ubezpieczenia kredytów dla osób pracujących za granicą.

Ubezpieczenie kredytu

Polacy, jak i Polonia podchodzą do wszelkich ubezpieczeń raczej niechętnie. Słowo „ubezpieczenie” kojarzy nam się najczęściej jedynie ze zbędnym wydatkiem, a w momencie kryzysowym z tym, że ono zupełnie nie działa, tak jak byśmy tego oczekiwali. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na źle dobrane rodzaje ubezpieczeń do kredytów oraz braku wiedzy o zakresie poszczególnych ubezpieczeń.

Również w przypadku kredytów większości polakom ubezpieczenie również kojarzy się z chęcią wyciągnięcia od kredytobiorcy dodatkowych produktów. Należy jednak postawić się choć na chwilę po stronie banku, on również chce zabezpieczyć się przed kredytobiorcami, którzy nie spłacają rat.

Pamiętajmy, że ubezpieczenia mają dużo wyłączeń oraz powodów przez które nie zostaną wypłacone. Dlatego też decydując się na poszczególne ubezpieczenie warto dokładnie dowiedzieć się, w jakich przypadkach nie zostaną wypłacone pieniądze. Czasami powodem może być na przykład wykonywany zawód przez kredytobiorcę.
Warto zwrócić uwagę, aby suma wypłacanego ubezpieczenia w przypadku sytuacji nieprzewidzianych była adekwatna do tego co kredytobiorca ma do spłaty. Zdarzają się bowiem oferty ubezpieczeń od banków, które w przypadku śmierci kredytobiorcy z pewnością nie wystarczyły by rodzinie na całkowite pokrycie całego kredytu.

Bardzo często banki proponują niższą marżę kredytu, jednak łączy się to z wykupieniem ubezpieczenia. Jeżeli kredytobiorca nie skorzysta z opcji ubezpieczenia to automatycznie marża będzie większa. W ten sposób bank zapewnia sobie bezpieczeństwo. Jednak odpowiednio dobrane ubezpieczenie będzie również zabezpieczeniem dla kredytobiorcy w przypadku braku możliwości płynnej spłaty kredytu hipotecznego. Życie pisze nam różne scenariusze i ubezpieczenie na życie ma na celu zabezpieczenie rodziny oraz samego kredytobiorcy na wypadek śmierci, utraty pracy nie ze swojej winy, częściowej lub całościowej niezdolności do pracy. W przypadku utraty pracy kredytobiorca ma najczęściej około pół roku, aby pracę odzyskać jeśli się to nie uda to przy odpowiednim ubezpieczeniu, ubezpieczyciel będzie spłacał raty kredytobiorcy. Oczywiście istnieje szereg zapisów, które należy przed tym spełnić i które należy odpowiednio poznać.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie takie można zakupić przez bank lub indywidualnie. Ubezpieczeń na życie możemy mieć nieograniczoną ilość. W przypadku nieszczęścia ubezpieczenie wypłacane jest od każdego z ubezpieczycieli.
Decydując się na ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na jego zakres. Przed czym chroni wykupienie ubezpieczenia oraz co wyklucza.

Oczywiście możesz również skontaktować się z profesjonalistami, którzy pomogą wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie. Z pewnością warto pomyśleć o ubezpieczeniu podczas zaciągania zarówno krótkoterminowego, jak i dłuższego kredytu.

Uczulamy, aby za nie kierować się jedynie propozycją banku o obniżonej marży kredytu dzięki ubezpieczeniu. Warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia.

Ubezpieczenie – czy warto?

Jak już wspomnieliśmy – warto się nad nim dobrze zastanowić. Co prawda podnosi koszt kredytu, ale jednocześnie obniża prowizję dla banku. Często nawet praktycznie ją niweluje. Okazać się wówczas może, że płacimy za kredyt podobną kwotę z ubezpieczeniem, co bez niego (właśnie ze względu na brak prowizji dla banku). Taka opcja jest jak najbardziej opłacalna, przecież koszt nie wzrasta a mamy dodatkowo ubezpieczony kredyt. Nie musimy się martwić, że jeżeli nam się coś stanie nasza rodzina zostanie ze spłatą naszego zobowiązania.

Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie – jak wysokie?

Jeżeli już decydować się na ubezpieczenie to chociaż niech będzie ono sensowne. Musisz mieć pewność, że w razie przykrej sytuacji kwota z ubezpieczenia faktycznie pokryje Twoje zobowiązanie. Przecież musisz mieć pewność, że nie zostawisz rodziny z problemem, pomimo tego, że płaciłeś za ubezpieczenie. Ponadto warto przemyśleć jego wybór naprawdę dobrze w momencie, kiedy decydujesz się na naprawdę wysokie kwoty kredytu. Im wyższy kredyt tym dłuższa spłata i większe ryzyko, że ubezpieczenie może się w pewnym momencie przydać. Niestety, ale różne sytuacje się zdarzają. Warto zabezpieczyć siebie i rodzinę.

Rezygnacja z ubezpieczenia

Biorąc kredyt z ubezpieczeniem podnosimy jego koszt. A co jeśli powiemy, że niekoniecznie musi tak być? Że jest to tylko pozorne? Że wykupując ubezpieczenie możemy nawet zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy? Otóż tak jest, choć ciężko w to uwierzyć. Wiele banków dopuszcza rezygnację z ubezpieczenia po umówionym okresie czasu, czyli np. po 3 miesiącach albo pół roku. Po tym czasie możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczeniową, kwota ubezpieczenia doliczona wcześniej do kredytu zostaje odjęta. Rata się zmniejsza, kwota całego zobowiązania również idzie w dół. Prowizja dla banku natomiast nie zostaje już doliczona. Tym samym, płacąc przez kilka miesięcy ubezpieczenie, unikasz prowizji bankowej. Suma summarum wychodzi na to, że dzięki ubezpieczeniu udało Ci się oszczędzić sporą sumę pieniędzy, nawet jeżeli początkowo płaciłeś wyższą ratę. Rewelacja, prawda?

Doradcy finansowi – czemu warto skorzystać z naszej pomocy?

Powyżej przedstawiliśmy tylko próbkę naszych możliwości. Znamy się na produktach bankowych jak nikt. Sprawdzimy i porównamy wszystkie dostępne oferty kredytów na rynku. Poruszymy Niebo i Ziemię, aby znaleźć dla Ciebie taki, który będzie Ci odpowiadał. Podpowiemy, rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na wszelkie, nasuwające się pytania. Najlepsze warunki kredytowe? Dla nas wynegocjowanie ich to nie problem. Znamy się na wszystkich bankowych kruczkach i doskonale czytamy mały druk. Z nami dostaniesz kredyt, z którego będziesz zadowolony, nie tylko w momencie podpisywania umowy, ale również w trakcie spłacania rat. Wiemy co możemy wykorzystać na Twoją korzyść w starciu z bankiem. Podpowiemy Ci również co powinieneś zmienić i poprawić, abyś był wiarygodnym klientem. Obliczymy Twoją zdolność kredytową, zatem nie będziesz miał żadnych wątpliwości czy stać Cię na dany kredyt. Przeprowadzimy Cię również przez cały proces załatwiania kredytu, aż do momentu podpisania umowy kredytowej. Czemu warto skorzystać z naszych usług? Bo nic za to nie zapłacisz. Nasze wynagrodzenie otrzymujemy od banku, jednak Ty nic nie tracisz. Przeciwnie – zyskujesz pomoc. Wciąż nie wiesz czy się opłaca? Sprawdź nas. Zadzwoń, umów się na niezobowiązujące spotkanie i zadaj wszelkie, nurtujące Cię pytania.

Szukając kredytu można natknąć się na wiele małych problemów. Są one oczywiście do rozwiązania, jeżeli wiesz czego chcesz i na czym Ci zależy a ponadto znasz się choć trochę na produktach bankowych. Jeżeli jednak nie jesteś najlepszy w te klocki – zgłoś się do eksperta. Osoba taka doskonale zna się na rzeczy. Odciąży Cię. Oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze. A zyskasz najlepszy kredyt na najlepszych warunkach.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

Komentarze są wyłączone.