Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Kredyt dla pracujących za granicą
Kredyt dla pracujących za granicą
Sierpień 12, 2018
Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą?
Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą?
Sierpień 14, 2018
Show all
Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą

Zaciągniecie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności. Natomiast z pewnością w przypadku, gdy stara się o niego osoba pracująca w innym kraju, cała procedura jest jeszcze bardziej skomplikowana. Jeżeli zarobki Polaka przebywającego za granicą pozwalają na to, aby odkładał co miesiąc część pieniędzy, nie powinien mieć problemu ze spełnieniem warunków dotyczących wkładu własnego. Jednak co z pozostałymi wymogami?

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą

 

Kredyt w obcej walucie to wyższe wymagania

Nie każdy bank działający na terenie Polski udziela kredytów na dochody osiągane za granicą, co wynika to z faktu, iż mogą być one przyznawane tylko w walucie, w której zarabia klient. Czyli najpierw trzeba się zorientować, gdzie w ogóle można złożyć wniosek kredytowy. Oczywiście nie każdy z nich będzie rozpatrzony pozytywnie. Bank bierze pod uwagę przede wszystkim źródło dochodów oraz zdolność kredytową. Żeby ją obliczyć i sprawdzić czy dana osoba spełnia określone wymagania, oczekuje się dołączenia do wniosku dokumentów potwierdzających: tożsamość, zatrudnienie, osiągane dochody, historię kredytową, a także prawo do nieruchomości – umowę z deweloperem, odpis z księgi wieczystej itp.

Oferty banków mogą się różnić i to dość znacząco, jeśli chodzi o wysokość wkładu własnego, rodzaj zabezpieczenia oraz całą procedurę starania się o kredyt hipoteczny. Część instytucji życzy sobie, aby podczas jego spłacania pieniądze przelewane były na rachunek w Polsce. W przypadku, gdy okazuje się to niemożliwe, niezbędne jest dostarczenie dodatkowych dokumentów.

Ponadto należy liczyć się z tym, że na kredyt hipoteczny w kraju większe szanse ma osoba zatrudniona na terenie Unii Europejskiej, niż poza nią. Rosną też one znacznie, kiedy posiada się umowę o pracę na czas nieokreślony. Z kolei na szczególnie duże trudności mogą napotkać osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Rzecz w tym, że niełatwo wówczas zweryfikować istotne dane, a tym samym wiarygodność potencjalnych klientów.

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą

Z jakimi jeszcze niedogodnościami można mieć do czynienia?

Nierzadko bank wymaga, żeby dokumenty dołączane do wniosku kredytowego były przetłumaczone na język polski. Ważne, by zlecić to tłumaczowi przysięgłemu, jednak warto poszukać go w Polsce, gdyż pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Pewnym problemem bywa również konieczność złożenia wizyty w banku. Można pomyśleć wtedy o ustanowieniu pełnomocnika na miejscu, bo dzięki temu nie będzie trzeba jeździć kilka razy do Polski.

Niewątpliwie najlepszym sposobem na szybkie poradzenie sobie ze wszelkimi niedogodnościami i wątpliwościami, jakie mogą się pojawić podczas starania się o kredyt hipoteczny lub ewentualnie inny, jest podjęcie współpracy z niezależnym doradcą finansowym. Polecamy nasze usługi, które są całkowicie bezpłatne!

Interesuje Cię kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów z przychodami za granicą i w Polsce

Telefon: +48 533 88 78 78

1 Komentarz

  1. Katarzyna pisze:

    Taka moja rada by w przypadku konieczności tłumaczenia dokumentów w RP zadbać, poprosić pracodawcę itp., o wystawienie zaświadczeń w języku angielskim 🙂 Jest znacznie więcej tłumaczy, cena więc i termin będzie korzystniejszy od tłumaczenia np. języka węgierskiego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *