Kredyt dla pracujących za granicą

Czy uzyskując dochody za granicą można starać się o kredyt w Polsce
Czy uzyskując dochody za granicą można starać się o kredyt w Polsce?
10 sierpnia, 2018
Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą
Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą
13 sierpnia, 2018
Show all
Kredyt dla pracujących za granicą

Wyższe zarobki, a zarazem perspektywa lepszego życia skłaniają wielu Polaków do opuszczania kraju i podejmowania pracy poza jego granicami. Dzięki temu stać ich na codziennie wydatki, lecz zazwyczaj mogą również coś odłożyć. Ponadto w przypadku, gdy potrzebują większej sumy pieniędzy, są w stanie wykazać, iż posiadają odpowiednią zdolność kredytową.

Kredyt dla pracujących za granicą

Czy kredyt to dobry pomysł?

Jeśli osoba, która myśli o zawarciu umowy kredytowej z bankiem, zarabia na tyle dużo, że bez problemu będzie mogła spłacać raty, chyba warto zdecydować się na to i spełnić swoje marzenia – kupić mieszkanie, nowoczesny samochód czy wesprzeć finansowo realizację planów bliskiej osoby. Zdarza się jednak, że bank wymaga dopełnienia tak wielu formalności i oferuje takie warunki, że już samo staranie się o kredyt hipoteczny jest dość męczące. Bywa nawet tak, że ostatecznie nie ma zgody na podpisanie umowy. Z drugiej strony można być bardzo zadowolonym z zawartych w niej ustaleń, ale przede wszystkim z dostępu do sporej ilości pieniędzy, które pozwolą na wprowadzenie konkretnych zmian w życiu własnym i najbliższych.

Problemy z uzyskaniem kredytu – od czego to zależy?

Ogólnie rzecz biorąc banki niechętnie przyznają kredyty w innej walucie niż złotówki. Czyli najpierw trzeba się dowiedzieć, gdzie akceptowane będą dochody uzyskiwane w euro. Jeżeli ktoś otrzymuje wynagrodzenie w innej walucie, musi liczyć się z tym, że jego szanse na zdobycie kredytu w Polsce są jeszcze mniejsze. Chodzi o to, że w związku z wydaniem przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacji S, może być on zaciągnięty jedynie w takiej walucie, w jakiej wypłacany jest dochód. W ten sposób wyeliminowane zostaje ryzyko wynikające ze zmian kursowych. Biorąc pod uwagę, że w Europie większość transakcji przeprowadza się w euro, jest to już na tyle „oswojona” waluta, iż polskie banki raczej udzielają w niej kredytów.

Jednak przed podpisaniem umowy kredytowej, warto zorientować się czy nie ma korzystniejszych ofert na rynku, gdzie na przykład wymagany jest mniejszy wkład własny, bo rozpiętość bywa tu spora. Kolejna sprawa, która może okazać się problematyczna, to forma aktywności zawodowej. W najlepszej sytuacji są osoby przedstawiające umowę o pracę albo kontrakt. Natomiast przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w innym kraju, często nie dostają kredytu.

W ostateczności można uwzględnić jeszcze jeden wariant – przystąpienie do kredytu wraz z osobą, która zarabia w złotówkach. Oczywiście musi to być ktoś, kto jest w stanie udźwignąć wysokie obciążenie, rzędu kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych.

Kredyt dla pracujących za granicą

Większe szanse na kredyt, zero stresu

Niezależny doradca finansowy – tego właśnie potrzebuje każda osoba, która pracując za granicą, chce wziąć kredyt w Polsce. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych bezpłatnych usług, bo możemy nie tylko wskazać, które banki powinny być skłonne do podpisania umowy w danym przypadku, ale pomożemy również znaleźć najciekawszą ofertę oraz przejść przez wszystkie formalności.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

3 Komentarze

  1. Vasyl pisze:

    Biorąc pod uwagę osłabienie złotówki, to pomysł jest niegłupi. Mając np. część dochodów w dolarach, to zapłacimy o 1/7 mniej niż rok lub dwa lata temu. Sumarycznie więc całkiem dobre rozwiązanie. Gorzej gdyby ekonomia w RP się poprawiła i dolar doszedłby do 2 złotych, wtedy koszt rośnie dwukrotnie. Z takim ryzykiem tez trzeba się liczyć. Pisze o dolarach, ale właśnie sam tak na Hrywnach mam.

  2. Krystian pisze:

    Witam serdecznie chciałbym zapytać czy jest możliwość otrzymania kredytu w szybkim czasie. Pracujesz i mieszkam w Holandii od 6 lat. Mam własną działalność gospodarczą. Pilnie potrzebuje pomocy finansowej kredyt w wysokości od 3.500€ do 6.000€