Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą?

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą
Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą
13 sierpnia, 2018
Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą
Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą
17 sierpnia, 2018
Show all
Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą?

Pośród polskich emigrantów jest wiele osób, które urządziły sobie życie w innym kraju i planują tam pozostać. Jednak niektórzy wyjeżdżają tylko po to, żeby szybciej zgromadzić sporą sumę pieniędzy, a następnie kupić mieszkanie, wybudować dom itp. Natomiast nawet jeśli znajdzie się dobrze płatną pracę, zwykle konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Czy można starać się o niego zarabiając za granicą? Zważywszy, że wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej nie powinno być wówczas żadnym problemem, byłby to raczej niezły pomysł.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą?

Pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt nie jest oczywiste…

Rzeczywiście osoby, które pracują za granicą mogą ubiegać się o kredyt w polskim banku, jednak muszą liczyć się z tym, że stawia się im wyższe wymagania niż klientom zarabiającym na miejscu. Wynika to z faktu, iż trudniej zweryfikować ich sytuację zawodową oraz finansową. Poza tym mogą mieć kłopot z przelewaniem rat na polskie konto bankowe.

Należy też zdawać sobie sprawę z pewnego ograniczenia, które wiąże się z uchwaloną przez KNF Rekomendacją S, a mianowicie bank może udzielić kredytu tylko w takiej walucie, w jakiej zarabia osoba, która się o niego ubiega. W praktyce ciężko jest znaleźć ofertę uwzględniającą przyznanie kredytu w innej walucie niż euro. Warto zaznaczyć tutaj, że jedynie część banków bierze w ogóle pod uwagę obsługę klientów pracujących za granicą. Czyli najpierw trzeba wyszukać takie instytucje, następnie porównać ich oferty, a w końcu złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, które nierzadko muszą być przetłumaczone na język polski, na dodatek przez tłumacza przysięgłego. Bez wątpienia cała procedura jest bardziej skomplikowana, niż w przypadku, gdy o kredyt hipoteczny występuje ktoś, kto mieszka i pracuje w kraju. Do tego nie ma gwarancji, że ostatecznie zostanie on przyznany.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny pracując za granicą

Warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego

Zabiegi związane ze staraniem się o kredyt hipoteczny, czy jakikolwiek inny, bywają na tyle zagmatwane i czasochłonne, że warto zdecydować się na usługi firmy zajmującej się doradztwem finansowym. Dotyczy to kredytobiorców zarabiających w kraju, w złotówkach, ale przede wszystkim polskich emigrantów. Zachęcamy do uwzględnienia naszej oferty, gdyż specjalizujemy się w kredytach na dochód za granicą. Szybko i sprawnie znajdziemy najkorzystniejsze propozycje bankowe, pomożemy w wyborze tej najlepszej oraz w przejściu przez wszelkie formalności, i to za darmo! Podjęcie współpracy z naszą firmą znacznie zwiększa szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, gotówkowego, samochodowego itd.

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

Komentarze są wyłączone.