Kredyt dla osób pracujących za granicą z poręczeniem

Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem
Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem?
4 stycznia, 2019
Skąd wziąć wkład własny na kredyt dla osób pracujących za granicą
Skąd wziąć wkład własny na kredyt dla osób pracujących za granicą?
5 stycznia, 2019
Show all
Kredyt dla pracujących za granicą z poręczeniem

Istotną częścią kredytu dla osób pracujących za granicą, bywa wybór poręczyciela, który zwiększa szanse na poprawę zdolności kredytowej. Nawet jeśli masz słabą zdolność kredytową i Twoje wnioski zostały odrzucone przez banki to możesz starać się o kredyt z poręczycielem. W tym artykule wyjaśniamy, kto jest dobrym poręczycielem według banków.

Kredyt dla osób pracujących za granicą z poręczeniem

Twoim poręczycielem może być członek rodziny, przyjaciel czy też inna bliska osoba potencjalnego kredytobiorcy. Poręczycielem może być również współmałżonek. Pod warunkiem, że istnieją osobne konta bankowe, a to zgłoszone do wypłacenia przez kredytobiorcę nie jest wspólne. Niezależnie od tego, kto jest poręczycielem, osoba taka musi zdawać sobie sprawę z tego jaką rolę odgrywa oraz powinna znać szczegóły kredytu, o który ubiega się kredytobiorca. Poręczyciel powinien również zdawać sobie sprawę z pewnego ryzyka.

Warto przeprowadzić poważną rozmowę ze swoim poręczycielem przed podpisaniem umowy kredytowej. Poręczyciel powinien mieć świadomość tego, że jeśli kredytobiorca nie spłaci w terminie kredytu to będzie on za niego odpowiedzialny na takich samym zasadach.

Osoba, która jest poręczycielem powinna chcieć pomóc kredytobiorcy w uzyskaniu lepszego kredytu lub w ogóle w uzyskaniu zobowiązania. Bardzo często w przypadku osób pracujących za granicą wybór poręczyciela pomaga w dostępie do większej ilości ofert oraz łatwiejszego oraz lepszego kredytu.

Kredyt dla pracujących za granicą z poręczeniem

Kto jest dobrym poręczycielem?

Dobrymi poręczycielami są osoby, które mają własną nieruchomość, ponieważ najprawdopodobniej nie opuszczą kraju. Potrzebujesz osoby, z którą będziesz mógł się skontaktować w każdej chwili podczas trwania umowy kredytowej oraz takiej, która poważnie potraktuje całą sprawę. Musi istnieć tutaj oczywiście element zaufania, ponieważ wybierając poręczyciela, dzielisz swoją sytuację finansową z inną osobą. Z tego powodu, najlepiej aby był to ktoś kogo znasz od wielu lat. Osoby starające się o kredyt dla osób pracujących za granicą najczęściej wybierają na poręczyciela członka rodziny, który mieszka oraz pracuje w Polsce. W wielu przypadkach poręczyciel nie jest angażowany finansowo w kredyt. Jednak jest często dużą furtką dla osób pracujących za granicą a chcących otrzymać kredyt w Polsce.

Z kolei złymi poręczycielami będą osoby, które mają tak zwane „złe kredyty”. Pożyczkodawcy nie postrzegają pozytywnie takich poręczycieli. Jeśli starasz się o kredyt dla osób pracujących za granicą to wybór poręczyciela, który również nie pracuje w Polsce, nie będzie dobrym wyborem. Dzieje się tak dlatego, że nie łatwo byłoby odzyskać bankowi pożyczone pieniądze w przypadku braku spłaty przez obie osoby.

Wybór poręczyciela to kwestia dużego zaufania do wybranego człowieka oraz odwrotnie. Potrzebujesz kogoś godnego zaufania, tak aby na wypadek skomplikowania się Twoich spraw finansowych, poręczyciel nie zniknął bez śladu i szczerze będzie chciał Ci pomóc.

1 Komentarz

  1. Mateusz pisze:

    Poręczyciel to bardzo dobra opcja, jeżeli jesteśmy osobą pracującą za granicą. Najlepiej tak jak zostało wspomniane w artykule by była to osoba, która posiada już własną nieruchomość, wtedy bank zdecydowanie bardziej przychylnie patrzy na nasz wniosek kredytowy.