Kredyty dla osób pracujących za granicą. Który bank pożyczy?

Jak dbać o zdolność kredytową
Jak dbać o zdolność kredytową?
Listopad 6, 2018
Co z kredytem po rozwodzie
Co z kredytem po rozwodzie?
Grudzień 31, 2018
Show all
Kredyty dla osób pracujących za granicą Który bank pożyczy1

Pracujesz za granicą i zarabiasz w innej walucie niż w polskiej, ale jesteś zdecydowany, że kredyt chcesz wziąć w polskim banku? Gdzie szukać źródła finansowania, jeśli chcemy inwestować w Polsce lub potrzebujemy gotówki na inny cel w Polsce?

Kredyty dla osób pracujących za granicą. Który bank pożyczy?

Wymogi nadzoru obowiązujące od 2014 roku mówią jasno – waluta kredytu musi być taka sama, jak waluta, w której kredytobiorca otrzymuje główny dochód.

Tendencja Polaków do pracy za granicą zmusiła banki do zweryfikowania swojej oferty kredytowej. Wielu rodaków, którzy mieszkają poza granicami kraju, chce zaciągnąć kredyt nie tylko na zakup własnego domu czy też mieszkania, ale także w celach inwestycyjnych w nieruchomości.

Kredyty dla osób pracujących za granicą. Który bank pożyczy?

Kredyt dla osób, które otrzymują dochody w innej walucie niż w polskiej, niestety jest rzadko spotykamy. W praktyce problemów ze znalezieniem kredytodawcy nie powinny mieć osoby, które zarabiają w euro. Zarabiający w innych walutach, muszą się nieźle nagimnastykować, aby otrzymać kredyt w Polsce.

Okazuje się, że tylko w teorii wiele banków chętnie udziela kredytu, mimo wystarczających dochodów pochodzących z zagranicy. Dodatkowym problemem okazują się konsekwencje Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, która zezwala na zaciągnięcie kredytu tylko w walucie, w której kredytobiorca zarabia.

Warto przed zaciągnięciem kredytu poznać i porównać oferty przynajmniej kilku placówek finansowych. Na opłacalność kredytu wpływ mają: wysokości zarobków za granicą, wysokość samego kredytu oraz marża na kredycie.

Na kredyt gotówkowy przy dochodach zagranicznych obecnie nie mam szans w:

  • Banku Pocztowym,
  • Banku BGŻ,
  • BZ WBK,
  • ING Banku Śląskim.

Kredyty dla osób pracujących w Norwegii

Liberalne podejście do osób, które pracują za granicą ma chociażby mBank. Gotówkę na konto w ciągu kilkunastu minut można otrzymać również od firm pozabankowych. Teoretycznie to właśnie w tych instytucjach pożyczka powinna być idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują za granicą i chcą uzyskać małą kwotę na nagły wydatek. Tutaj ograniczeniem jest kwota pożyczki, która najczęściej nie jest zbyt duża.

Kredyty dla osób pracujących w Norwegii

Kredyty dla osób pracujących w Norwegii, Szkocji czy też na terenie Unii Europejskiej opiewają największą szansą na pozytywną weryfikację. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy zarabiamy w innych krajach i otrzymujemy wynagrodzenie we frankach, koronach czy też forintach.

Reasumując, polscy emigranci nie mają łatwo, jeśli chodzi o kredyty w Polsce. Obywatel Polski pracujący za granicą nie jest niestety ulubionym Klientem banków, szczególnie jeśli kredytobiorca wnioskuje o kredyt hipoteczny.

Nie obawiajmy się spotkań z pracownikami banków czy też z ekspertami finansowymi.  To pracownicy banku powinni postarać się, aby przekonać Cię do oferty właśnie ich banku. Ty wyciągnij wnioski z przeprowadzonych rozmów, im więcej rozmów odbędziesz tym większą wiedzę będziesz posiadał i będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie ofertę!

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *