Kredyty dla osób pracujących za granicą. Który bank pożyczy?

Jak dbać o zdolność kredytową
Jak dbać o zdolność kredytową?
6 listopada, 2018
Co z kredytem po rozwodzie
Co z kredytem po rozwodzie?
31 grudnia, 2018
Show all
Kredyty dla osób pracujących za granicą Który bank pożyczy1

Pracujesz za granicą i zarabiasz w innej walucie niż w polskiej, ale jesteś zdecydowany, że kredyt chcesz wziąć w polskim banku? Gdzie szukać źródła finansowania, jeśli chcemy inwestować w Polsce lub potrzebujemy gotówki na inny cel w Polsce?

Kredyty dla osób pracujących za granicą Który bank pożyczy1

Kredyty dla osób pracujących za granicą. Który bank pożyczy?

Wymogi nadzoru obowiązujące od 2014 roku mówią jasno – waluta kredytu musi być taka sama, jak waluta, w której kredytobiorca otrzymuje główny dochód.

Tendencja Polaków do pracy za granicą zmusiła banki do zweryfikowania swojej oferty kredytowej. Wielu rodaków, którzy mieszkają poza granicami kraju, chce zaciągnąć kredyt nie tylko na zakup własnego domu czy też mieszkania, ale także w celach inwestycyjnych w nieruchomości.

Kredyt dla osób, które otrzymują dochody w innej walucie niż w polskiej, niestety jest rzadko spotykamy. W praktyce problemów ze znalezieniem kredytodawcy nie powinny mieć osoby, które zarabiają w euro. Zarabiający w innych walutach, muszą się nieźle nagimnastykować, aby otrzymać kredyt w Polsce.

Okazuje się, że tylko w teorii wiele banków chętnie udziela kredytu, mimo wystarczających dochodów pochodzących z zagranicy. Dodatkowym problemem okazują się konsekwencje Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, która zezwala na zaciągnięcie kredytu tylko w walucie, w której kredytobiorca zarabia.

Warto przed zaciągnięciem kredytu poznać i porównać oferty przynajmniej kilku placówek finansowych. Na opłacalność kredytu wpływ mają: wysokości zarobków za granicą, wysokość samego kredytu oraz marża na kredycie.

Na kredyt gotówkowy przy dochodach zagranicznych obecnie nie mam szans w:

 • Banku Pocztowym,
 • Banku BGŻ,
 • BZ WBK,
 • ING Banku Śląskim.

Liberalne podejście do osób, które pracują za granicą ma chociażby mBank. Gotówkę na konto w ciągu kilkunastu minut można otrzymać również od firm pozabankowych. Teoretycznie to właśnie w tych instytucjach pożyczka powinna być idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują za granicą i chcą uzyskać małą kwotę na nagły wydatek. Tutaj ograniczeniem jest kwota pożyczki, która najczęściej nie jest zbyt duża.

Kredyty dla osób pracujących w Norwegii

Kredyty dla osób pracujących w Norwegii, Szkocji czy też na terenie Unii Europejskiej opiewają największą szansą na pozytywną weryfikację. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy zarabiamy w innych krajach i otrzymujemy wynagrodzenie we frankach, koronach czy też forintach.

Reasumując, polscy emigranci nie mają łatwo, jeśli chodzi o kredyty w Polsce. Obywatel Polski pracujący za granicą nie jest niestety ulubionym Klientem banków, szczególnie jeśli kredytobiorca wnioskuje o kredyt hipoteczny.

Wniosek o kredyt – osoby mieszkające za granicą

To niestety nie jest takie proste. Nawet jeżeli znajdziemy bank, który będzie gotowy udzielić nam kredytu – jest to raczej skomplikowany proces. Musimy bowiem zawitać do kraju, aby dogadać szczegóły oraz podpisać umowę kredytową. W międzyczasie musimy zebrać wszystkie, potrzebne dokumenty.

Kredyty dla osób pracujących za granicą Który bank pożyczy22

Jak zrobić to łatwiej?

To jest dobre pytanie do eksperta finansowego. Otóż wystarczy się z nim skontaktować telefonicznie albo mailowo, aby doskonale wytłumaczył nam poszczególne oferty bankowe. Prawdopodobnie przeprowadzi on krótki wywiad, mający na celu ustalenie naszych możliwości i oczekiwań. Następnie musimy dać mu czas, aby przeanalizował dostępne na rynku produkty bankowe. Z pewnością oddzwoni w niedługim czasie i przedstawi nam najlepsze oferty. Być może będzie nam wygodniej otrzymać je na maila? Warto to zaznaczyć podczas rozmowy telefonicznej. Po otrzymaniu zestawienia z najlepszymi produktami bankowymi wybranymi specjalnie dla nas mamy możliwość przejrzeć je i na spokojnie się zastanowić. Jeżeli mamy jakieś pytania – zapiszmy je sobie i zadamy je przy kolejnej rozmowie z ekspertem.

Pełnomocnictwo – jak go udzielić?

O tym również poinformuje nas specjalista. Osoby zza granicy nie zawsze mają bowiem możliwość przyjechać do kraju i osobiście złożyć wniosek oraz podpisać umowę kredytową. W takim przypadku warto zastanowić się nad udzieleniem komuś zaufanemu całkowitego pełnomocnictwa. Musi być ono podpisane przez obie strony i potwierdzone przez notariusza, aby bank mógł potwierdzić tożsamość osoby upoważnionej. Jednak jest to możliwe i wygodne. A czasami może to być jedyne wyjście.

Doradcy finansowi – czemu warto nam zaufać?

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Nikt tego nie podważy. Najsprawniej na rynku załatwiamy kredyty i to na najlepszych możliwych warunkach. Co możemy Ci zaoferować?

 • Pomożemy Ci wybrać kredyt – każdą ofertę przeanalizujemy pod kątem Twoich potrzeb i możliwości. Przeprowadzimy z Tobą szczegółowy wywiad. Przygotuj się – zapytamy z pewnością o cel kredytu, ale również o Twoje zarobki, rodzaj umowy, inne zobowiązania a nawet o to z kim dzielisz gospodarstwo domowe i jaka jest sytuacja finansowa tejże osoby. Jeżeli Twoja żona ma ogromny kredyt – to może znacząco wpłynąć na to, w jaki sposób bank spojrzy na Twój wniosek. Musimy to wiedzieć, aby jak najlepiej dobrać ofertę dla Ciebie.
 • Odpowiemy na wszystkie pytania – jeżeli po przedstawieniu przez nas zestawienia ofert wciąż będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości – rozwiejemy je. Możesz zapytać nas o wszystko, pamiętaj bowiem, że kto pyta ten nie błądzi.
 • Obliczymy Twoją zdolność kredytową. Na podstawie wszystkich informacji o Tobie będziemy w stanie przeliczyć jaką kwotę kredytu możesz uzyskać od banku.
 • Podpowiemy Ci jak dobrze prezentować się w BIK-u. Niestety, bank za każdym razem sprawdza Twój BIK. Pamiętaj, że nie możesz mieć żadnych zaległości oraz opóźnień spłaty rat. Twoja historia kredytowa świadczy o Tobie. Bank oceniając ją ocenia tak naprawdę Ciebie – czy jesteś wiarygodny i godny zaufania. Jeżeli natomiast pochodzisz zza granicy będziesz musiał przedstawić bankowi dokument poświadczający, że w kraju pochodzenia nie masz żadnych zaległości. Brzmi jak skomplikowane? Nie martw się – z tym również Ci pomożemy.
 • Wynegocjujemy z bankiem najbardziej korzystne warunki umowy kredytowej. Dzięki temu możesz dużo oszczędzić. Znamy się natomiast na negocjacji jak nikt. Wykorzystamy Twoje mocne strony, aby udowodnić bankowi, że zasługujesz na lepsze warunki.
 • Wytłumaczymy Ci jakie dokładnie dokumenty musisz przygotować do banku i skąd masz je wziąć (np. w przypadku kredytu hipotecznego musisz załatwić wycenę mieszkania, które będzie zajęte hipoteką).
 • Przeprowadzimy Cię przez proces składania dokumentów i będziemy mocno trzymać kciuki za pozytywną odpowiedź banku.
 • Z radością poinformujemy Cię o tym, że udało Ci się dostać kredyt. Jeżeli natomiast odpowiedź będzie odmowna – dowiemy się jaka była tego przyczyna i pomożemy Ci powtórnie złożyć wniosek.
 • Będziemy przy Tobie w momencie podpisywania umowy kredytowej. Wówczas również możesz nas spytać o wszystko, co będzie budziło Twoje wątpliwości.

Nie obawiajmy się spotkań z pracownikami banków czy też z ekspertami finansowymi.  To pracownicy banku powinni postarać się, aby przekonać Cię do oferty właśnie ich banku. Ty wyciągnij wnioski z przeprowadzonych rozmów, im więcej rozmów odbędziesz tym większą wiedzę będziesz posiadał i będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie ofertę!

Komentarze są wyłączone.