Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem?

Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
Płatność kartą za granicą oraz wybór waluty
Styczeń 4, 2019
Kredyt dla pracujących za granicą z poręczeniem
Kredyt dla osób pracujących za granicą z poręczeniem
Styczeń 4, 2019
Show all
Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem

Wielu kredytobiorców, którzy decydują się na zaciągnięcie kredytu dla osób pracujących za granicą jest święcie przekonana o tym, że oferta jaką Klient otrzymuje od banku jest ostatecznym słowem i nie podlega ona żadnych negocjacjom. Wiele osób może się zdziwić, ale propozycję, którą otrzymujesz w banku „na dzień dobry” podlega negocjacjom. I to bardzo dużym, jeśli jesteś do tego odpowiednio przygotowany.

Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem?

W negocjacjach kluczowe jest to, że możemy otrzymać oferty z wielu banków. Otrzymując oferty od banków bardzo szybko można przekonać się, że rozstrzał między tymi ofertami jest bardzo duży. Oferty różnią się między sobą pod wieloma względami, w zależności od banku. Oczywiście można odnaleźć banki, które przedstawią nam bardzo podobną ofertę. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się walka banków o potencjalnego Kredytobiorcę.

Rozmawiając z bankiem X warto wspomnieć o tym, że oferta tego banku jest bardzo interesująca pod wieloma względami, ale bank Y zaoferował na przykład korzystniejszą dla Ciebie ofertę pod pewnym względem. Bardzo często dochodzi wtedy do sytuacji, że bank X, próbuje konkurować z bankiem Y o Kredytobiorcę i zaoferuje takie same lub nawet jeszcze korzystniejsze warunki.

Bardzo często banki są skłonne do negocjowania warunków umowy po otrzymaniu od Kredytobiorcy rzeczywistej oferty z innego banku, która pod pewnym względami jest korzystniejsza dla Klienta. W związku z tym należy poświęcić czas na zdobycie najlepszych ofert i dokładne przeanalizowanie ich pod każdym względem. Niestety nikt nam na słowo nie uwierzy, że dany bank zaproponował nam lepsze warunki, musimy mieć to poparte ofertą.

Jednak gdy poświęcimy czas na zdobycie ofert to koniec końców wiele banków będzie prześcigało się między sobą i walczyło o Kredytobiorcę.

Jak negocjować warunki umowy kredytowej z bankiem

Jeśli zdecydowałeś się na negocjacje z bankiem to bardzo dobrze, pamiętaj jednak, aby przygotować sobie mocne argumenty.

Warto pamiętać również o tym, że im więcej zarabiasz tym lepsze warunki możesz wynegocjować. Oprócz tego jeśli masz wysoki wkład własny to również otrzymasz korzystniejsze warunki. Jeśli zagwarantujesz bankowi gwarancję stałych przychodów to również staniesz się bardziej wiarygodnym Klientem co wpłynie pozytywnie na warunki umowy.

Przed negocjacjami warto również zastanowić się jak chcemy spłacać zaciągnięty kredyt. Jeśli chcesz spłacić kredyt przed terminem, wówczas warto negocjować koszty jednorazowe, takie jak na przykład prowizje. Jeśli nie bierzesz pod uwagę wcześniejszej spłaty kredyty to warto negocjować koszty stałe, na przykład marżę. Obierz właściwą strategię i odpowiednio przygotuj się. Warto mieć świadomość, że atrakcyjność ofert bankowych, choć w małym stopniu, ale również zależą od Ciebie.

Jeśli osiągasz dochody z zagranicy to również możesz negocjować z bankiem. Kredyty dla osób pracujących za granicą również podlegają negocjacjom, zarówno pod względem parametrów cenowym, jak i odstępstw proceduralnych.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

0 Komentarze

  1. Mateusz pisze:

    Negocjacje z bankiem, to bardzo ważny proces do którego powinniśmy przygotować się najlepiej jak można, wszak negocjujemy warunki kredytu, który prawdopodobnie będzie na całe nasze życie. Najlepiej do negocjacji mieć drugą ofertę z konkurencyjnego banku jako “podkładkę” do negocjacji. Podczas samych negocjacji należy być osobą twardo dyktującą warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *