Czy dostaniesz w Polsce kredyt na mieszkanie za granicą?

Zagraniczna historia kredytowa
Zagraniczna historia kredytowa
1 listopada, 2018
Czy warto brać kredyt w obcej walucie3
Czy warto brać kredyt w obcej walucie?
6 listopada, 2018
Show all
Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Mieszkania w znanych, zagranicznych rejonach turystycznych kuszą inwestorów, tym bardziej że ceny często zbliżone są do polskich nieruchomości. Eksperci wyjaśniają, w jaki sposób sfinansować kupno mieszkania w innym kraju. Piszemy o przedsięwzięciu niełatwym i często ryzykownym do zrealizowania.

Czy dostaniesz w Polsce kredyt na mieszkanie za granicą?

Czy dostaniesz w Polsce kredyt na mieszkanie za granicą?

Kupno mieszkania za granicą jest banalnie proste, jeśli mamy odpowiednie środki finansowe na jego zakup. Sytuacja znacznie komplikuje się, gdy myślimy o kredycie na jego zakup. Sfinansowanie zakupu nieruchomości w innym kraju niż w Polsce wiąże się ze skomplikowanymi operacjami finansowymi. Warto wiedzieć, że rynek kredytów hipotecznych nie jest objęty wspólnymi regulacjami na poziomie międzynarodowym.

Z kolei uzyskanie kredytu za granicą wiąże się z podobnymi procedurami, które obowiązują w Polsce. Kredytobiorca spłaca kapitał oraz część odsetkową, których spłata następuje co miesiąc. Również tak jak w Polsce, tak i w Wielkiej Brytanii czy też w Niemczech jest możliwość wcześniejszego spłacenia kredytu.

Reasumując, nie mamy co liczyć, że zakupu nieruchomości za granicą, która byłaby zabezpieczeniem, sfinansuje polski bank.

Kredyty dla osób pracujących w Niemczech

Teraz przedstawimy możliwości otrzymania kredytu w Niemczech. Każdy Europejczyk, którego państwo znajduje się na terenie Unii Europejskiej, może starać się o kredyt w dowolnym banku znajdującym się na terenie Unii. Aby jednak otrzymać kredyt należy spełniać wymogi i kryteria wybranego banku.

Niestety aktualnie nie ma możliwości na kredyty dla osób pracujących w Niemczech, pod zastaw nieruchomości w Polsce. Banki w Niemczech udzielają kredytu Polakom, ale jedynie wtedy, gdy otrzymają zabezpieczenie w postaci wpisu na hipotekę nieruchomości, która znajduje się na terenie Niemczech.

Co istotne, według danych Europejskiej Federacji Kredytu Hipotecznego średnie oprocentowanie w Polsce jest o 68% wyższe niż w Niemczech, a przeszło dwukrotnie wyższe niż w Szwecji! Wydawałoby się, że nic, tylko brać kredyt hipoteczny i kupować lub też budować.

Jednak, aby otrzymać kredyt w Niemczech najczęściej należy spełniać kilka podstawowych warunków:

 • należy posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec,
 • pracować na umowie o pracę (stałe zatrudnienie),
 • wykonywać pracę w wolnym zawodzie (umowa o dzieło, na zlecenie),
 • prowadzić własną działalność gospodarczą,
 • należy posiadać pozytywną historię kredytową w rejestrze agencji kredytowej sektora prywatnego „SCHUFA”.

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących w Niemczech

Zatem jeśli Twój główny dochód pochodzi z Polski to niestety, ale uzyskanie kredytu w Niemczech nie jest łatwe. Procedura otrzymania kredytu w Niemczech jest tak samo przeprowadzana, niezależnie od tego czy wnioskodawcą jest Niemiec czy też Polak. W zestawieniach banków, podobnie jak w Polsce, najlepiej wypadają osoby, które mają stałe zatrudnienie. Przedsiębiorcy w Polsce narzekają, że posiadając nawet niewielkie zadłużenie, nie otrzymają kredyt, tak jest również za granicą.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Oczywiście, że tak. Dobrze jest odwiedzić doradcę nawet wówczas, kiedy kredyt, który zamierzamy wziąć dotyczy tylko obrębu naszego kraju. Jeżeli natomiast chcemy kombinować i finansować nim zagraniczne inwestycje – to naprawdę dobry moment, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Nie tylko odpowie on na wszystkie nasze pytania, ale również pomoże pozałatwiać najważniejsze formalności. Taka pomoc często jest bardzo pomocna, czasami wręcz niezbędna.

Czemu wiele osób odpuszcza?

Zastanówmy się przez chwilę dlaczego tak wiele osób rezygnuje z usług doradcy finansowego i woli męczyć się ze wszystkim samemu. Co stoi na przeszkodzie, aby wykonać telefon i umówić się na spotkanie? Chyba wiemy – finanse. Boimy się zadzwonić, bo nie ma nic za darmo. W Polsce przyjęło się myślenie, że każda usługa i każda pomoc kosztuje. I pewnie w większości przypadków tak jest, ale nie tu. Oczywiście to nie jest tak, że doradcy finansowi pomagają z czystej dobroci serca nie mając z tego ani złotówki zysku. Jednak to nie klient ponosi koszt skorzystania z tej usługi. Za pomoc doradców płaci bank! Dostają oni prowizję od każdego nowego klienta, którego załatwią instytucji bankowej. Dlatego nie trzeba się martwić – wystarczy zadzwonić i umówić się na niezobowiązujące spotkanie ze specjalistą. Jeżeli spotkanie to za dużo na początek – najważniejsze warunki współpracy można omówić telefonicznie. Decyzję o spotkaniu możesz podjąć na spokojnie, po rozmowie telefonicznej.

Dlaczego dobrze jest umówić się z ekspertem?

Dobry specjalista pokieruje nas w taki sposób, że nie tylko załatwimy wszystko to, co chcieliśmy załatwić, ale również zrobimy to na możliwie korzystnych warunkach! Dla nas jest to czysty zysk. A przynajmniej brak strat związanych z niekorzystną ofertą kredytową. Doradca finansowy pozwoli nam również oszczędzić sporo czasu i stresu, jaki przysparza załatwianie kredytu. Osobom zza granicy ekspert finansowy umożliwi natomiast wzięcie pożyczki bez ciągłych wycieczek do kraju. Warto zapytać takiego specjalistę o radę również wtedy, gdy już stracimy nadzieję – może on bowiem podpowiedzieć pewne rozwiązania, o których nie mieliśmy pojęcia. Doradca finansowy jest osobą, na której możemy polegać jeżeli chodzi o negocjacje z bankiem, pomoc w przygotowaniu potrzebnych dokumentów oraz sprawdzenie warunków umowy kredytowej. W kilku słowach – specjalista taki to będzie nasza prawa ręka podczas załatwiania kredytu.

Nasi eksperci Ci pomogą – sprawdź to

Nasza firma specjalizuje się w reprezentowaniu klientów w różnych instytucjach finansowych. Współpracujemy z najlepszymi fachowcami w branży. Oni doskonale wiedzą w jaki sposób załatwić kredyt na najlepszych możliwych warunkach. Wiemy, jak ważna jest stabilność finansowa dla banku, dlatego pomożemy Ci również podreperować swój wizerunek. Sprawdzimy Twój BIK oraz historię kredytową i podpowiemy co zrobić, aby poprawić się w oczach banku. To pozwoli Ci nie tylko otrzymać upragnione pieniądze, ale również będzie Twoją kartą przetargową w negocjacjach z bankiem. Im bardziej godny zaufania jesteś tym lepiej rokujesz. Ze swojej strony możemy zapewnić, że jesteśmy:

 • rzetelni,
 • terminowi,
 • waleczni (wynegocjujemy dla Ciebie tyle, ile się tylko da!),
 • doświadczeni,
 • uprzejmi,
 • otwarci na wyzwania.

Nie musisz się zatem martwić, że zostawimy Cię w potrzebie, bo uznamy, że zrobiło się zbyt trudno. Będziemy z Tobą i wspólnie zastanowimy się nad tym, w jaki sposób pomóc Ci otrzymać kredyt i spełniać marzenia. Dasz sobie pomóc?

Aby zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy do skontaktowania się z nami mailowo bądź telefonicznie. Już wtedy możemy ustalić pierwsze szczegóły. Warto pamiętać, że taki telefon a nawet spotkanie, nie jest w żaden sposób zobowiązujące! Nie musisz się zatem bać. Warto jednak zrobić pierwszy krok, prawda?

Masz pytania? Skontaktuj się z Niezależnym Ekspertem Finansowym: +48 533 88 78 78

2 Komentarze

 1. Mateusz pisze:

  W tym przypadku jest to bardzo mądra decyzja o nie udzielaniu kredytów na nieruchomości, które znajdują się po za granicami naszego kraju. Niestety osoby, które pracują zagranicą nie odprowadzają m.in podatku do naszego kraju. Jest to jedyna i słuszna zasada bierz kredyt w takiej walucie i w takim kraju w jakim aktualnie pracujesz i z którym wiążesz swoją przyszłość.

 2. Martii pisze:

  Co do samej wspomnianej zasady – pełna zgoda. Co do argumentacji niekoniecznie – co ma tutaj do rzeczy miejsce odprowadzania podatku?